Letenky Sydney

 

Letenky do Sydney

Sydney je hlavním městem státu New South Wales a se svými 4,5 milióny obyvatel je také nejlidnatějším v Austrálii. Najdete jej na severovýchodním pobřeží Tasmanova moře. Není to jen velkoměsto plné obchodů, restaurací, muzeí a galerií. Je zde mnoho pláží a národních parků, nacházejících se přímo v centru nebo na okrajích města a podél zátoky Port Jackson. Osídlování Sydney začalo v roce 1788, kdy dorazila první britská flotila s vojáky a trestanci.

Mám zájem o letenku do Sydney

 sydney-004.jpg
 

 

Ať si vyrazíte do Sydney za přírodou, poznáváním nebo na nákupy, můžeme Vám nabídnout nejlepší kombinaci trasy a ceny, která bude vyhovovat přesně Vašim požadavkům. Níže Vám doporučujeme kvalitní letecké společnosti, s nimiž máme osobní zkušenost a dobré ohlasy na kvalitu služeb i ze strany našich klientů. Na vyžádání Vám naši letenkoví specialisté vyhledají let s kteroukoli leteckou společností.

Letenky do Sydney Vám můžeme nabídnout s leteckou společností Air Mauritius. Cesta by byla z Prahy nebo Vídně přes Paříž nebo Londýn na Mauritius, odkud pak létají jednou týdně do Sydney (v opačném směru také jednou týdně). V kterémkoli směru letu doporučujeme využít zastávku na Mauritiu, který je zeleným klenotem Indického oceánu.

Další možností jsou lety s leteckou společností Emirates. Rovněž u Emirates je možnost zastávky během cesty do nebo ze Sydney, a to v Dubaji nebo Bangkoku. Lety Emirates jsou možné z Prahy nebo Vídně i zpět denními lety a z Dubaje do Sydney také vždy denními lety (denní lety jsou k dispozici rovněž pro lety z Dubaje do Bangkoku a pak z Bangkoku do Sydney).

Jako další leteckou společnost stojí za to zmínit Korean Air, jejichž úroveň služeb je také na vysoké úrovni. Z Prahy je možné letět s jedním přestupem v Soulu, a to čtyřikrát týdně. Na letu zpět pak můžete využít let pouze s jedním přestupem v Soulu a noclehem do druhého dne (letecká společnost za splnění určitých podmínek nabízí nocleh zdarma). Pro odlety z Vídně jsou ve směru tam možné lety jen se dvěma přestupy a ve směru zpět je situace stejná jako u Prahy.

Vysokou kvalitu servisu můžete očekávat rovněž od letecké společnosti Etihad Airways. Z Prahy jsou možné lety do Abu Dabí (operované leteckou společností ČSA) a dále pak pokračování přímým letem Etihad Airways do Sydney. Z Abu Dabí do Sydney létá Etihad Airways denně, lety ČSA však létají pouze čtyřikrát týdně.

sydney-002.jpgsydney-003.jpg 
 

 

Kdy a jak cestovat

Příjemné subtropické podnebí, s letní teplotou přes 30°C a zimní okolo 20°C, přispívá k pohodové atmosféře města. Můžete zde grilovat v místních parcích či chodit na procházky podél pobřeží po celý rok. Nejpříjemnější období pro cestování je mezi dubnem a zářím. Teploty dosahují příjemných 19 – 31 °C a skoro neprší. Červen, červenec a srpen jsou nejnavštěvovanějšími měsíci, a proto si ubytování, letenky a další věci spojené s cestou rezervujte včas. Pokud plánujete pobýt v Austrálii maximálně 12 týdnů, postačí Vám turistické vízum.

Australské pláže

V Sydney a jeho okolí se nachází množství malých i velkých pláží. Mezi nejznámější patří Manly a Bondi. Velice oblíbeným místem je i Watsons bay, kde je malá pláž s krásným výhledem na město. Klidnou atmosféru a kvalitní písek najdete na Bronte nebo Coogee.

Mezi nejpopulárnější sporty patří rugby, jenž má v Sydney dlouhou tradici, a kriket. Dále můžete navštívit Kings Cross, centrum nočního života a nejživější čtvrť v Sydney, kde mimochodem sídlí i známá česká restaurace Praha.

Přejeme Vám příjemné zážitky a krásnou dovolenou.

 

 

Co nevynechat

Hlavní atrakcí je světově proslulá stavba Sydney Opera House, která je světovou raritou, nejen pro svoji konstrukci a vzhled, ale také pro své umístění na východním výběžku Circular Quay. To je postaveno kolem sydneyské zátoky (Sydney Cove) a patří mezi nejnavštěvovanější místa. Naleznete zde místo pro odpočinek v parku s krásným výhledem na operu a Harbour Bridge, případně můžete navštívit Muzeum současného umění, nebo se osvěžit v jedné z mnoha restaurací a kaváren.

Harbour Bridge je impozantní most, který přemosťuje jedno z nejužších míst kolem přístavu. Spojuje severní a jižní břeh Sydney a dnes je jedním ze symbolů města, který nelze přehlédnout. Darling Harbour je obrovský víceúčelový park, ležící na západním okraji, jehož centrem zájmu jsou obchůdky a restaurace, akvárium a Čínská zahrada.

Sydney Aquarium bylo navrženo sydneyskými architekty s cílem vytvořit obří vlnu. Trvalo téměř dva roky, než byla stavba dokončena. Akvárium ukazuje krásu mořského světa kolem Austrálie. Naleznete zde tři obří nádrže se žraloky, rejnoky a tuleni.

Čínská zahrada je oázou klidu, kde je na malém prostranství nádvoří s uvítací síní, jezero jasu a typické čínské stavby. Protože je Sydney měsem moderním, mnoho historických památek zde nenajdete. Nejstarší částí je historické centrum The Rocks a za zmínku určitě stojí nejstarší St. Andrew´s Cathedral a největší katedrála v celé Austrálii St. Mary´s.

Mám zájem o letenku do Sydney

Naši specialisté na letenky