Letecká společnost flydubai

Letecká společnost flydubai je nízkonákladový dopravce založený dubajskou vládou v březnu v roce 2008. V současné době jako „low-cost airline“ nabízí cestujícím na výběr economy i business třídu do všech destinací.

Snahou letecké společnosti flydubai je učinit leteckou dopravu dostupnější, pohodlnější a flexibilnější. Flydubai úzce spolupracují s leteckou společností Emirates.

Flydubai má již v nabídce více než 96 destinací do Indického oceánu, blízkého východu, Afriky, Evropy, Jižní Asie a zemí bývalého Sovětského svazu. Lety jsou operovány Boeingy B737–800 s průměrným stářím strojů okolo 4 let. K aktuální stále rostoucí flotile Boeingu 737–800 Next-Generation flydubai v roce 2013 uzavřelo smlouvu na zbrusu nově vyvinuté boiengy 737 MAX 8s v počtu 75 kusů s dodáním v letech 2017 – 2023. Zároveň jsou vlastníky předkupního práva na dalších 25 kusů těchto ultra moderních letadel.

Mám zájem o letenku flydubai

 flydubai-007.jpg
 
 

 

Letové řády flydubai

Od srpna 2016 jsou v letovém řádu denní odlety z Prahy do Dubaje s možností návazných spojení do více než 90 destinací včetně nejpopulárnějších jako jsou Maledivy, Zanzibar, Muscat nebo Colombo. Během zimní sezóny (od listopadu do března) je let operován v noci zpět z Dubaje je tato linka operována ve večerních hodinách. Tento let je idealním řešením jak si dovolenou co nejvíce prodloužit. V letní sezóně (od dubna do října) je let Praha - Dubaj operován rovněž v nočního hodinách a zpáteční let do Prahy v odpoledních hodinách.

 

Služby na palubě

Na všech letech flydubai není v ekonomické třídě menu v ceně letenky, nicméně kdykoliv během letu je možné si za příplatek vybrat občerstvení (stravu i nápoje) z nabídky na daném letu. Zábavní systém lze také zakoupit za poplatek. V business class je samozřejmostí dedikovaný servis na míru s možností snacku kdykoliv během vašeho letu. K dispozici je i výběr z bohaté nabídky alkoholických a nealkoholických nápojů i pochutin od oříšků ke koňaku, až po čokoládu ke kávě.

flydubai-004.jpg 
 

 

Economy třída flydubai

 • odbavená zavazadla celkem do 20kg

 • strava a nápoje za příplatek

 • svěží nový bluesky interiér

 • moderní pohodlná sedadla vybavená USB porty

 • velkorysé rozestupy mezi jednotlivými řadami

 • pestrý individuální zábavní systém (za příplatek)

 flydubai-003.jpg
 

 

Business třída flydubai

 • 3ks zavazadel včetně golfbagu celkem do 40kg
 • priority check in dedikovaná přepážka odbavení
 • fast track na pasové a bezpečnostní kontrole
 • volný vstup do letištních salonků
 • bohatý nápojový lístek včetně šampaňského
 • komfortní sedadla z měkké italské kůže
 • lahodné menu s „anythime“ snackem
 • více než 1 300 hodin hudby a nejnovějších filmů
flydubai-006.jpg 
 

 

Informace ohledně přestupu v Dubaji

Flydubai v současnosti operuje většinu svých letů  z Terminálu 3, který funguje od roku 2008. Terminál 3 je situován v blízkosti centra Dubaje a má výbornou dopravní obslužnost – je dosažitelný autem, taxi i metrem nebo autobusem.

V Terminálu 3 naleznete celkem 180 odbavovacích přepážek a samoobslužných odbavovacích kiosků. Pro cestující v obchodní třídě je k dispozici salónek, kde mohou relaxovat nebo se občerstvit. Terminál 3 nabízí velké množství obchodů v Duty-free zóně. Jedná se o obchody předních světových značek s bohatým výběrem zboží. Rovněž zde naleznete široký výběr mezinárodní kuchyně. Po stranách Terminálu 3 můžete relaxovat v Zen zahradách, případně využít služeb lázní.

Letiště Dubai poskytuje veškeré služby 24 hodin denně. Přehledné značení zajišťuje jednoduchou orientaci na letišti, ať již hledáte cokoli. Celé letiště nabízí přibližně 80 restaurací, kaváren a občerstvení, 11 000 čtverečních metrů nákupních prostor a fitness centrum nebo bazén.

flydubai-011.jpg 
 
 

 

 

Výhody cestování s flydubai

Plaťte pouze za letenku a poskládejte si služby na míru klidně až na palubě podle vaší chuti a nálady. Od října 2016 je k dispozici rozšířená nabídka palubní zábavy o možnost připojení se k síti WiFi a live TV vedle již bohaté nabídky filmů a hudby v rámci nabízeného balíčku palubní zábavy za příplatek, obsahujícího více než 290 filmů a více než 2000 hodin všech hudebních žánrů.

Přejeme Vám příjemnou cestu s leteckou společností flydubai.

 

Mám zájem o letenku flydubai

Naši specialisté na letenky