Parkování letiště Vídeň

Parkovací karta je až o 40% levnější než úhrada na místě

Parkování letiště Vídeň

 

Zvýhodněné parkování na letišti Vídeň Schwechat - Vienna International Airport

Mezinárodní letiště Vídeň – Vienna International Airport - je svou polohou v srdci Evropy strategickým spojovacím článkem pro cestující z České republiky i ze Slovenska. Letiště se nachází 18 km jihovýchodně od Vídně (Wien) a jeho budova se dvěma terminály je navržena s velice jednoduchou orientací a dostupností, přízemí je určeno pro přílety, první poschodí pro odlety a přístup k transferům z letiště. Pro pohodlí cestujících je k dispozici 9 VIP salonků. V těsné blízkosti se nacházejí dva hotely a Business centrum. Na letiště Vídeň mohou přistávat všechny typy letounů bez omezení. Ročně odbaví letiště Vídeň přes 18 mil. pasažérů. Letiště Vídeň Schwechat patří k nejrychleji se rozvíjejícím evropským letištím, zaměřilo se na investice jako např. Skylink terminal, Office park II, nový třídič zavazadel či úprava vlakové stanice.

Mám zájem o zvýhodněné parkování

Klientům, kteří cestují na zájezd s naší cestovní kanceláří, rádi poskytneme další informace. Neposkytujeme dopravu na letiště. Pro rady k letenkám prosím kontaktujte Vašeho prodejce letenek nebo přímo letiště.

Dostupnost parkovacího místa závisí na obsazenosti parkoviště. V případě, kdy chcete mít garantované parkování na letišti ve Vídni ve Vašem termínu, rezervujte si parkovací stání online v odkaze zde. 

 parkovani-letiste-viden-001.jpg
  

Zvýhodněné parkování na letišti Vídeň Schwechat

Naše partnerská cestovní kancelář Modrý Maurícius s.r.o. nabízí službu zajištění parkování na letišti ve Vídni. Předplacená parkovací karta, kterou od nás obdržíte, Vám zajistí zvýhodněné parkování na Vienna International Airport dle Vašeho výběru, buď v krytých garážích (Parkhaus 3 nebo 4) nebo na volné ploše (Parkplatz C). Jejich umístění najdete v sekci Plánek letištěFotogalerie parkování a letiště Vídeň.

 

  Cena parkování na letišti Vídeň Schwechat
  Parkplatz C (otevřená plocha) Parkhaus P3 a P4 (krytý vícepodlažní dům)
Dny Parkovací karta Cena na místě Parkovací karta Cena na místě
4 1.870 Kč 84,90 EUR, cca 2.220 Kč 2.900 Kč 137,90 EUR, cca 3.610 Kč
8 2.280 Kč 109,90 EUR, cca 2.880 Kč 3.750 Kč 197,90 EUR, cca 5.180 Kč
15 3.160 Kč 144,90 EUR, cca 3.800 Kč 5.760 Kč 281,90 EUR, cca 7.390 Kč

Spočítejte si nejvýhodnější parkovací kartu

Předplacená parkovací karta
na

Uspoříte Mám zájem
Cena na místě
na

Platba hotově nebo kartou
na letišti

Na místě doplatíte nad rámec parkovací karty dle běžného tarifu letiště.

Platnost parkovacích karet je do 31. prosince 2022.

Mám zájem o zvýhodněné parkování

Z parkoviště Parkplatz C i Parkhaus 3,4 se jde do odletové haly pěšky, k dispozici jsou vozíky na zavazadla. Nejezdí se kyvadlovou dopravou.

Objednání parkovací karty na parkování na letiště Vídeň

Pro objednávku zvýhodněného parkování prosím vyplňte formulář výše nebo volejte +420 543 524 442. Parkovací karty si můžete vyzvednout osobně po konzultaci s Kristýnou Rosenbachovou (+420 724 730 063, kristyna@deluxea.cz) v cestovní kanceláři Modrý Maurícius (DELUXEA a.s.), Vídeňská 55, Brno 639 00, Po – Pá: 9:00 – 17:00 nebo Vám je zašleme doporučeně s příplatkem 60,– Kč. Po dohodě je možnost vyzvednutí i v cestovní kanceláři Deluxea na pobočce Praha, na Příkopě 392/9 nebo Bratislava, Miletičova 5.

Co je to karta GZE?

Karty opatřené potiskem GZE (= jednoduše časová poukázka) jsou vybaveny zobrazením hodinové hodnoty, která je i v textovém poli. Až do uvedeného konce platnosti je možno jimi v příslušné hodinové hodnotě jednorázově nahradit nebo snížit skutečně trvající dobu parkování. Karty GZE platí pro specifikovaná parkovací zařízení, která jsou k tomu z výroby určena. Při přijetí karty vám bude sdělen nebo na kartu vytištěn rozsah platnosti. V případě nejasností se laskavě obraťte na pokladní přepážku v garáži 4 na letišti ve Vídni příp. se s námi spojte telefonicky (01/7007–22886).

POZOR! Karta GZE je jednorázová. Nevyužitá doba není dobropisována, nýbrž úplně znehodnocena (to je předpoklad levné výroby pro maximální počet zákazníků). Karty GZE různých typů je možno kombinovat a doplatit (hotově, v bankomatech nebo z kreditních karet). Karty GZE jsou bezhotovostním platebním prostředkem. Jejich případná ztráta je rovna ztrátě hotovosti (kartu nelze zablokovat, proto není možno ztracenou kartu ani bezplatně nahradit).

 

 

Jak se s kartou manipuluje?

Při příjezdu k příslušnému parkovacímu zařízení vyjměte parkovací lístek (stiskněte tlačítko Ticket) a zaparkujte vozidlo. Parkovací lístek uschovejte. Po návratu z cesty proveďte úhradu parkovného ještě před příchodem k autu v automatické pokladně nebo pokladní přepážce. Vložte parkovací lístek. Automat zobrazí vypočítaný parkovací poplatek. Nyní vsuňte kartu GZE jako prostředek úhrady. Parkovací kartu vkládáte na stejné místo jako se vkládají platební karty. Pokud jste byli mimo delší dobu než je platnost GZE karty, tak musíte doplatit zbylou částku (hotovostí v EUR, platební kartou nebo další GZE kartou). Vyjměte parkovací lístek, který byl překódován pro výjezd – v příslušné době (zpravidla 15 minut) vám umožní otevření závory u výjezdu.

V případě, že Váš let byl zrušen nebo jste dojeli na letiště pozdě, a budete z letiště odjíždět k přespání do hotelu atd. a tedy doba stání na letišti bude v řádu pár hodin, doporučujeme tento čas zaplatit hotově. GZE kartu využijte na úhradu parkování v době Vaší cesty, když auto na letišti necháváte na několik souvislých dní.

parkovani-letiste-viden-002.jpg 
 

 

Prodejní podmínky Parkovacích karet GZE

  • Parkovací karta je jednorázová a nevratná.
  • Karty GZE mají platnost, která je na nich natištěna, a to výhradně u parkovacích zařízení, která jsou k tomu z výroby určena.
  • Za osobní vozidlo odstavené mimo rozsah oblasti platnosti bude placen plný parkovací poplatek. Karty GZE platí pouze pro jedno použití, pouze pro osobní automobily.
  • Nevyužitá doba parkování není dobropisována, nýbrž úplně znehodnocena. (Pozor! Především u krátkodobých parkování může taková ztráta hodnoty být velmi vysoká.)
  • Karty GZE různých typů je možno kombinovat (např. 2 + 2 týdny = 4 týdny) a je možno je doplatit (hotově, v bankomatech nebo z kreditních karet).
  • Karty GZE jsou bezhotovostním platebním prostředkem. Jejich případná ztráta je rovna ztrátě hotovosti a nese ji zákazník.
  • Překročení zobrazené hodinové hodnoty jde k tíži zákazníka a musí být zaplaceno před výjezdem (sazby podle bodu 3).
  • Společnost Flughafen Wien AG si vyhrazuje právo v případě potřeby přesměrovat vozidla na jiné parkoviště. Vlastnictví parkovací karty neposkytuje záruku volného parkovacího místa.
  • Platí momentálně aktuální podmínky společnosti Flughafen Wien AG.
  • Nedodržení výše uvedených bodů má za následek okamžité zrušení existujícího ujednání.

Některé časté dotazy nebo problémy…

Co dělat, jestliže parkuji větší počet hodin (např. při zpoždění letu), než je na kartě GZE natištěno?
Zákazník může rozdíl zaplatit na místě (hotovostí v EUR, platební kartou nebo další GZE kartou).

Kde mohu parkovat? Před odjezdem a zastavením u parkovacího automatu laskavě zkontrolujte, zda místo platnosti karty GZE (např. parkoviště C) skutečně souhlasí s parkovištěm! POZOR! Bude-li osobní vozidlo parkovat mimo příslušné místo, zaplatíte plný parkovací poplatek. Karta GZE neplatí na krátkodobých parkovištích K1 a K2!!!

Buďte na svou kartu GZE opatrní, protože… Karta GZE je bezhotovostní platební prostředek. Případná ztráta (i krádež) je rovna ztrátě hotových peněz a nese ji zákazník. Kartu nelze zablokovat ani bezplatně nahradit.

Mohu parkovat s dodávkou na parkovišti Parkplatz C nebo Parkhaus 3,4?
Maximální povolená výška automobilu pro vjezd na Parkplatz C je 2,40 m, na Parhkaus 3,4 je to 2 m.

Karty GZE na čtyři týdny se prodávají zřídka…
Nepotřebujete-li kartu GZE s delší dobou platnosti (např. 3 nebo 4 týdny) často, je možno kombinovat karty s kratší platností (např. 2 + 2 týdny = 4 týdny).

Naléhavě potřebujeme… Protože se objednávky vyřizují v pořadí podle obdržení, může někdy dojít k časové tísni (nehledě na poštovní doručování). Proto prosíme, abyste karty v každém případě objednávali včas, abychom mohli zaručit včasné dodání. V mimořádně naléhavé případech (měly by to být skutečně jen výjimky) doručíme kartu GZE i kurýrní službou (ovšem na náklady zákazníka).

Nikdo není bez chyb…
Po obdržení objednávky ihned zkontrolujte, zda souhlasí počet a typ karet GZE, na pozdější reklamace nebude brán zřetel.

 

Mám zájem o zvýhodněné parkování

Fotoreportáž z cesty ke krytému Parkhausu 3