Letecká společnost Air France

Air France byla založena v roce 1933 a již více než 80 let zprostředkovává cestujícím na palubách svých letadel zážitek z cestování v duchu tolik obdivovaného francouzského šarmu. Je zároveň moderní mezinárodní leteckou společností poskytující pohodlné a příjemné cestování do téměř všech koutů světa. 

Domovskou základnou Air France je letiště Charlese de Gaulle v Paříži, kam přepravuje cestující z Prahy i Vídně přímými lety několikrát denně.

Fúzí s nizozemskou leteckou společností KLM Royal Dutch Airlines v roce 2004 vznikla nejsilnější evropská letecká skupina vystupující pod názvem Air France KLM.

Letový park Air France KLM čítá přes 500 letadel, ve své flotile mají také nejmodernější letadla Boeing 787-Dreamliner, Airbus A350 a Airbus A380 pro více než 500 pasažérů.

Mám zájem o letenku Air France

 air-france-012.jpg
 
 

 

Výhody cestování s Air France

Cestující Air France si mohou na palubě vychutnat nejen komfort a perfektní servis, ale i delikátní catering podtrhující luxus značky přesně v duchu francouzského životního stylu. Vylepšování všech cestovních tříd Air France probíhající od roku 2015 je důkazem neustálé snahy poskytovat svým zákazníkům ty nejlepší produkty na trhu – maximální pohodlí a soukromí, a to především na dálkových letech. Benefity věrnostního programu Flying Blue využívá více než 24,5 milionů cestujících. Míle lze sbírat i na letech partnerských leteckých společností v alianci SkyTeam.

Letové řády Air France

Prostřednictvím 1 500 letů denně přepravuje Air France své klienty do více než 190 destinací po celém světě. Společně s dalšími partnery je Air France členem globální aliance leteckých společností SkyTeam, která nabízí cestujícím přístup k celosvětově propojené síti více než 16 323 letů denně do 1 052 destinací ve 177 zemich světa. Mezi u nás nejžádanější patří např. Mauritius, Reunion, Antananarivo (Madagaskar), Cancun (Mexiko), Thajsko, Francouzská Polynésie atd.

 

Unikátní destinace

S Air France se snadno dostanete do unikátních destinací – jako je třeba Martinik, Guadeloupe, St. Martin či Kuba a Dominikánská republika v Karibiku, ale třeba i na ostrov Reunion v Indickém oceánu a na Tahiti v Tichomoří.

Servis na palubách Air France

První třída Air France (La Première)

Nejluxusnější cestovní třída Air France nabízí čtyři luxusní „apartmá“, každé o ploše 3 m čtvereční zajišťující excelentní servis, soukromí a pohodlí těm nejnáročnějším pasažérům na dálkových letech do vybraných destinací. Plně sklopitelné sedadlo se promění na více než dvoumetrové rovné lůžko a společně s měkoučkou matrací a nadýchanými lůžkovinami zajistí za těžkým závěsem klidný spánek. Zábavu nebo práci zpříjemní během letu dotyková HD obrazovka s uhlopříčkou 61 cm a delikatesy od michelinských šéfkuchařů potěší i ty největší gurmány.

air-france-001.jpg 
 

 

Business class Air France

Nová business třída Air France poskytuje cestujícím větší komfort, prostor a soukromí. Plně polohovatelné sedadlo s délkou 1,96 m. Umožní spánek na pohodlném lůžku s velkým měkkým polštářem a hřejivou přikrývkou. Přímý vstup do uličky zajistí soukromí každému cestujícímu. O zábavu se postará velká obrazovka s dotykovým displejem.  Chuťové buňky potěší menu sestavené nejlepšími francouzskými šéfkuchaři a someliéry.

 

 
air-france-006.jpg 
 

 

Premium Economy class Air France

Více pohodlí na cestách za obchodem nebo odpočinkem za přívětivé ceny umožnuje oddělená kabina Premuim Economy, jenž představuje rozumný kompromis mezi Economy a Business class. Sedadla nabízí o 40% vice prostoru na nohy než ta v ekonomické třídě. Nové HD obrazovky, měkké polštáře i speciální catering teké přispějí k příjemnému letu.

Samozřejmostí je přednostní odbavení na všech letištích, odbavená zavazadla do 2 ks po 23 kg každé a příruční zavazadla do 18 kg.

 air-france-003.jpg
 

 

Economy class Air France

Mimořádnou kvalitu za příjemnou cenu získáte jako cestující najzákladnější třídy Economy class. Nově ergonomicky tvarovaná moderní sedadla poskytují pasažérům optimální pohodlí – větší prostor pro nohy, pohodlnější opěrku hlavy a širší stolek. Zábavu během dlouhých letů zajistí vlastní obrazovka s USB portem a řadou filmů, dokumentů a další zábavy. Lety po Evropě vám zpříjemní drobné občerstvení a nápoje, na dlouhých letech můžete očekávat stravu dle denní doby. U nejlevnějších tarifů není v ceně zahrnuto žádné odbavené zavazadlo, pokud si přejete jej s sebou vzít, je levnější si připlatit při koupi letenky než pak na letišti (tam je poplatek vyšší). 

 air-france-007.jpg
 

 

Volitelné placené služby

Cestující Air France si mohou připlatit za další, speciální služby na palubě letadla.

Výběr sedadla pro vyšší komfort (Seat Plus)

Cestující na všech dálkových a většině středně dlouhých a krátkých letů ve třídách Economy a Premium Economy si mohou objednat sedadlo s větším prostorem na nohy. Ve většině ekonomických tarifů nejsou sedadla zahrnuta v ceně letenky, za jejich rezervaci si také můžete připlatit nebo pak vybrat zdarma při elektronickém odbavení (lze 30 respektive 24 hodin před každým plánovaným odletem).

Menu podle vašeho výběru (Menu à la carte)

Na dálkových letech z pařížského letiště Charlese de Gaulle ve třídách Economy a Premium Economy si můžete za poplatek vybrat z 5 volitelných menu „à la carte“ jako alternativu k běžně servírovaným pokrmům z Denního menu, které je na palubě zdarma. U volitelných zpoplatněných menu ja na výběr Tradiční menu (francouzská kuchyně), Menu Sélectione LENÔTRE (menu vytvořené kuchaři z prestižního podniku Maison Lenôtre, nabídka se mění podle sezóny), Menu Italia a Menu Oceán (lahodné plody moře doplněné chutěmi z pevniny).

Průvodce na letišti

Cestující si mohou zaplatit na letištích Paříž – Charles de Gaulle a Paříž – Orly doprovod při odletu, příletu i v průběhu přestupu. V ceně služby je doprovod po letišti, dohled nad zavazadly a urychlení přesunu po letištním areálu.

 

Letiště Charlese de Gaulle v Paříži

Letiště Charlese de Gaulle v Paříži je druhým největším evropským letištěm. Je nejen branou do Paříže, ale i důležitou mezinárodní dopravní křižovatkou, ze které cestují pasažéři téměř do celého světa. Po nedávné rekonstrukci je toto letiště dobrou volbou pro jednoduchou a rychlou cestu k cíli s perfektním servisem. Letiště je přehledně značeno

Cestující v první a obchodní třídě mohou samozřejmě využít zdarma vstup do salónků.

 air-france-008.jpg
 

Naši specialisté na letenky