Letecká společnost Turkish Airlines

Společnost Turkish Airlines je jednou z nejrychleji rostoucích a nejúspěšnějších leteckých společností na světě a neustále pokračuje ve svém rozvoji. Klade velmi silný důraz na své služby světové kvality a povědomí o značce. Společnost Turkish Airlines byla na předávání cen Skytrax Awards v letech 2011 až 2016 vyhlášena 6 krát po sobě Nejlepší leteckou společností Evropy.

Hlavním letištěm Turkish Airlines je od 6. dubna 2019 Letiště Istanbul. Počáteční kapacita nového letiště je 90 milionů cestujících ročně. Po úplném dokončení bude s kapacitou 200 milionů cestujících ročně největší na světě. Pro cestující s brzkým ranním odletem nebo delším přestupem je na letišti k dispozici terminálový hotel YotelAIR uvnitř duty-Free zóny a ceny začínají od 70 Eur za 4 hodiny pobytu. Turkish airlines jako člen Star Alliance létá do více než 1 060 destinací po celém světě, včetně svých vlastních více než 300 destinací. Letecká společnost Vám nabízí 3× denně spojení Praha – Istanbul s přibližnou délkou letu dvě a půl hodiny a pro dálkové lety slibují minimální čekací dobu v Istanbulu na lety na Blízký východ, do Asie a Afriky. Využijte výhod snadného spojení a nebo navštivte toto úžasné historické místo spojující Evropu s Asií. Na palubách Turkish Airlines zažijete tu nejlepší světově oceňovanou kuchyni, na které si Turkish Airlines zakládá. Ve spolupráci s cateringovou firmou Do&Co připravují specialisté pětihvězdičková jídla pro všechny lety Turkish Airlines.

Mám zájem o letenku Turkish Airlines

turkish-airlines-002.jpg 
 
 

Servis na palubách Turkish Airlines

Jako většina leteckých společností nabízí Turkish Airlines na svých palubách ekonomickou třídu a business třídu.

Business třída

V business class Turkish Airlines budete uvítáni šampaňským nebo čerstvým pomerančovým džusem. Menu je v business třídě tvořeno speciálně pro cestující business class. Jídlo a pití je nabízeno dle přání cestujících a liší se dle denní doby, v níž je podáváno. Na výběr je zpravidla ze tří chodů turecké i světové kuchyně. Turkish Airlines získal ocenění v kategorii světově nejlepší catering.

Během letu je cestujícím k dispozici digitální zábavní systém s dotykovou obrazovkou. Vybrat si můžete z široké škály filmů a hudby různých žánrů. Sedadla v business třídě se dají rozložit na 188 cm dlouhé lůžko (Boeing 777–300 a Airbus 330–300).

Pokud si zakoupíte letenku v business class Turkish Airlines, pak máte možnost přečkat čekání na spoj v business salónku na letišti v Istanbulu i v mnoha destinacích po celém světě. Pokud není k dispozici business salónek Turkish Airlines, můžete navštívit salónky členů Star alliance.

 turkish-airlines-003.jpg
 

 

Ekonomická třída

Služby poskytované v ekonomické třídě se liší dle toho, zda se jedná o krátké, střední nebo dlouhé lety. Nabídka jídel a nápojů závisí na denní době letu a nabízena je turecká i světová kuchyně. Za své kulinářské umění se v minulosti umístili Turkish Airlines první v kategorii Nejlepší palubní catering v ekonomické třídě při udílení cen společností Skytrax.

K dispozici je Vám během letu kvalitní systém palubní zábavy. Rozteč sedadel je 78 cm (letadla typu Boeing 777–300 a Airbus 330–300).

Cestující v ekonomické třídě si na Letišti Istanbul mohou zaplatit vstup do salónku IGA lounge. Cena je 59 € / dospělý a děti do 12 let mají vstup zdarma.

 turkish-airlines-001.jpg
 

Flotila Turkish Airlines

Součástí flotily Turkish Airlines jsou následující typy letounů:

 • Airbus A321 NEO
 • Airbus A321–200
 • Airbus A320–200
 • Airbus A319–132/100
 • Airbus A330–300
 • Airbus A330–200
 • Boeing 787-9 Dreamliner
 • Boeing B777–300 ER
 • Boeing B737–MAX 9
 • Boeing B737–900ER
 • Boeing B737–MAX 8
 • Boeing B737–800
 • Boeing B737–700

 

Exkurze v Istanbulu zdarma

Letecká společnost Turkish airlines nabízí svým klientům při přestupu s delším čekáním na Letišti Istanbul exkurze zdarma. Stačí se po příletu dostavit na hotel desk office Turkish airlines a vybrat si nejvhodněnší nabídku na daný den. Začátek a konec je vždy na Letišti Istanbul.

Od pondělí do neděle je k dispozici 6 exkurzí denně v různých časech podle vašich příletů a odletů. Kromě nejkratší Sightseeing tour je v rámci exkurzí zdarma i chutná snídaně, oběd nebo večeře. Poslední Bosphorous tour obsahuje večeři a plavbu lodí průlivem Bospor, kterým je oddělená evropská část Istanbulu od asijské. Během vybraných tour navštívíte nejznámější istanbulské památky jako například Modrou mešitu, Topkapi palác, Grand bazaar, muzea a mnoho dalších včetně vstupů a průvodce zdarma.

 • T01 08:00 – 11:30 Sightseeing tour
 • T02 08:30 – 15:00 tour
 • T03 08:30 – 18:00 tour
 • T04 12:00 – 18:00 tour
 • T05 16:00 – 21:30 walk tour
 • T06 18:00 – 23:00 Bosphorus tour

Ubytování v Istanbulu zdarma

Letecká společnost Turkish airlines nabízí mezinárodním tranzitním cestujícím ubytování v Istanbulu zdarma v případě, že musí dle platného letového řádu čekat v Istanbulu více než 10 hodin (pro business cestující platí více než 7 hodin) a pokud ani jeden den v týdnu spoj nenavazuje. Cestující se po příletu musí dostavit na hotel desk office Turkish airlines, který je situován na pravé straně příletové haly Letiště Istanbul. Turkish airlines na základě palubních vstupenek nabídne a zajistí ubytování.

 

 

Věrnostní program Miles & Smiles

S Turkish Airlines můžete využívat možnosti věrnostního programu Miles & Smiles, který vám umožňuje sbírat míle za své využité lety. Miles&Smiles také nabízí výhody prostřednictvím všech členských společností ve sdružení Star Alliance. Můžete tedy sbírat věrnostní míle nejen za lety se společností Turkish Airlines, ale také za lety všech členů sdružení Star Alliance.

Jakmile nasbíráte dostatečný počet mil, můžete za tyto míle získat letenky zdarma, slevy pro doprovázející cestující, upgrade do vyšší třídy pro sebe nebo své blízké a mnoho dalšího.

Přejeme Vám příjemnou cestu s leteckou společností Turkish Airlines.

 turkish-airlines-005.jpg
 

Mám zájem o letenku Turkish Airlines

Naši specialisté na letenky