Letecká společnost Qatar Airways

Letecká společnost Qatar Airways je národním dopravcem státu Katar, hlavní hub má na mezinárodním letišti v Doha. Jedná se o velmi mladou společnost, založenou v listopadu roku 1993. Lety začal Qatar Airways provozovat v lednu 1994, avšak i přes krátkou dobu na trhu se řadí mezi nejúspěšnější letecké společnosti. Letecká společnost i letiště Doha pravidelně získávají ocenění Skytrax a Qatar Airways za rok 2018 získala ocenění nejlepší letecká společnost světa. Řadí se do elitní skupiny deseti leteckých společností celkově hodnocených jako pětihvězdičkové (nejkvalitnější letecké společnosti světa).

Letecká flotila společnosti Qatar Airways disponuje přibližně 250 letouny, včetně těch nejmodernějších jako je Boeing 777 a 787 nebo Airbus A380 a Airbus A350.

Mám zájem o letenku Qatar Airways

 qatar-airways-002.jpeg
 
 

 

Letecká síť

Společnost Qatar Airways zajišťuje pravidelné lety z Evropy z Mnichova či Frankfurtu ve třech třídách – Economy, Business a First, z Vídně a Prahy pak pouze Economy a Business třídou. Mezi destinace patří jak rušná obchodní velkoměsta, tak i odpočinková prázdninová letoviska – Singapur, Honk-Kong, Bali, Ho Či Minovo Město, Maledivy, Seychely i australská města Perth a Melbourne.

Z Prahy i Vídně jsou operovány dva lety denně. Přestup na letišti v Doha je díky kruhovému půdorysu letiště velmi jednoduchý a jeho trvání bývá přijatelně dlouhé, většinou 1 – 3 hodiny v závislosti na Vámi zvolené destinaci. Qatar Airways nabízí nejdelší komerční let co se vzdálenosti týče, a to z Dohy do Aucklandu.

Od 28.10.2018 nasadila letecká společnost Qatar Airways moderní Boeing 787 – Dreamliner na jednom letu denně Praha – Doha a zpět. Jedná se v současnosti o nejmodernější letoun světa, který má mnoho moderních prvků. Díky nastavení tlaku v kabině na úroveň odpovídající nižší nadmořské výšce mohou cestující dýchat více kyslíku než v jakýchkoli jiných běžných letadlech. Znamená to tedy méně bolestí hlavy, závratí a méně únavy při cestováníOkna letounu Dreamliner jsou výrazně větší než u jiných srovnatelných letadel. Zároveň jsou okna elektronicky stmívatelná, takže si sami můžete nastavit požadované množství propouštěného světla. Příruční prostory jsou o 30 % větší oproti standardu. V neposlední řadě je Dreamliner ekologicky šetrné letadlo. Má o 20 % nižší spotřebu paliva a o 20 % nižší emise oxidu uhličitého než jiná podobná letadla. Díky pokročilé technologii motorů je méně hlučný, což znamená tišší vzlet i přistání.

Interaktivní prohlídka Boeingu 787 - Dreamliner

qatar-airways-009.jpeg 
 

 

First Class Qatar Airways

Lety ve First Class s Qatar Airways jsou ve znamení proslulé arabské pohostinnosti. Luxusní prostírání a exkluzivní porcelán proměňují podávání jídla v pětihvězdičkový kulinářský zážitek. Dopřejte si právě to, nač máte chuť z lákavého menu doplněného o exkluzivní kolekci výběrových vín a sektů. Široké sedadlo s vestavěným masážním centrem se během okamžiku dokáže proměnit v mini kancelář, pohodlné sedadlo v kině nebo zcela rovné pohodlné lůžko.

 qatar-airways-010.jpg
 

 

Business Class Qatar Airways

Business Class Qatar Airways je synonem pro komfort, prostornost a vynikající servis palubního personálu. Vyzkoušejte si jej na vlastní kůži a poznáte proč se Business Class Qatar Airways každoročně umísťuje mezi nejlepšími produkty v žebříčku Skytrax. Usaďte se do pohodlné sedačky v elegatní kabině a vychutnejte si veškeré pohodlí – plně rozložitelnou sedačku s vestavěným masážním centrem, velký prostor pro nohy. Vybrat si můžete ze široké nabídky filmů, her a hudby. K dispozici jsou cestujícím rovněž elektrická zásuvka, USB konektor a osobní telefon. Některá letadla jsou vybavena službou OnAir, která umožňuje používání chytrých telefonů i během letu.

 qatar-airways-017.jpg
 

 

Economy Class Qatar Airways

Ve všech cestovních třídách se palubní personál Qatar Airways řídí heslem, že úsměv znamená více než tisíce slov. Posádka letadla se bude i v ekonomické třídě snažit, abyste zažili služby a komfort, jenž Vás přesvědčí, že i příští cestu podniknete pouze s Qatar Airways. Sedadla jsou v ekonomické třídě jedny z nejširších a nejpohodlnějších a respektují Váš osobní prostor. Během letu můžete využít nabízených filmů, her nebo TV programů. K dispoici máte i přípojku USB, zařízení pro dobití notebooku nebo osobní telefon.

qatar-airways-008.jpeg 
 

 

Letiště Doha

Letiště v Doha (Hamad International Airport) bylo oceněno jako nejlepší na světě pro přestup. Má pouze jeden velký terminál, který je rozdělen na haly A, B, C, D a E.

Po výstupu z letadla Vás autobus doveze ke vstupu do budovy terminálu. Po výstupu z autobusu naleznete v budově na pravé straně Transfer Desk Qatar Airways, který funguje 24 hodin denně. Pokud máte palubní lístek na návazný let nebo máte nárok na ubytování v rámci delšího přestupu, přejete zajistit výlet do města pro zkrácení čekání na další let, případně máte zajištěn Discover Qatar Stopover za speciální cenu od Qatar Airways, vše u této přepážky vyřídíte. Nalevo pak můžete pokračovat pro přestup na další let dle ukazatele Transfer Screening a přes kontrolu projdete do hlavní haly.

Letiště je velmi přehledné s výrazným orientačním bodem ve středu hlavní haly v podobě obrovského žlutého medvěda od švýcarského umělce Urse Fischera. Odtud jezdí vláček k 1 km vzdáleným gatům E a D. V hlavní hale se nacházejí ženské a mužské odpočinkové zóny, duty free obchody s luxusním zbožím, kosmetikou a nespočet restaurací a kaváren.

Při přestupu delším než 5 hodin můžete využít čas na výlet do centra města za cenu cca 8,– USD (cca 200,– CZK). Výlety je nutné rezervovat minimálně 72 hodin před cestou. Během dne se uskutečňují 4 prohlídky – v 8, 11, 16 a 20 hodin. Výlety trvají necelé 3 hodiny a navštívíte během nich například Souq Waqif (muzeum islámského umění), Katarské kulturní centrum nebo luxusní čtvrť Pearl Qatar s nejdražšími obchody.

Letiště Doha má terminálový hotel, kde si můžete zakoupit pokoj v případě dlouhého přestupu. Vstup do hotelu je v hlavní hale kousek od medvěda – výtah do patra. Hotel se jmenuje Oryx Airport Hotel. V hotelu je zároveň možné si zakoupit pouze vstup do wellness centra Vitality Spa v délce 5 hodin v ceně zhruba 45,– USD (cca 1000,– CZK). Nachází se zde 25 metrový krytý bazén, fitness, squash, vířivka a sprchy. Ve Vitality Spa si můžete objednat masáž, ke které je automaticky vstup do wellness zóny zdarma.

Cestující ekonomické třídy si mohou připlatit vstup do salonků Oryx Lounge nebo All Maha Lounge za cenu 50,– USD (cca 1200,– CZK). Pro cestující v obchodní třídě je využití těchto salónků zdarma. Cestující první třídy mohou využít luxusní salónek Al Safwa first lounge.

 

Premium Terminal

Exkluzivně pro cestující First a Business Class je na letišti v Doha k dipozici unikátní Premium Terminal, který nabízí nezapomenutelný a neopakovatelný zážitek i zkušeným cestujícím. Vychutnejte si pobyt v malé oáze luxusu – pohodlné a klidné posezení, obchody, duty free, příjemné bary a kavárny. Od prvního okamžku se budete cítit vítání – ihned u východu z letadla Vás vyzvedne Váš osobní řidič, který Vás zaveze až k salónku a postará se o Vaše zavazadla. Užijte si pozorné starostlivosti personálu salonku, zpříjemněte si čekání na Váš spoj masáží, lehkým občerstvením, nákupy nebo se v klidu věnujte vyřizování svých obchodních záležitostí.

qatar-airways-019.jpg 


 

Qatar Stopover

Seznamte se během své cesty s Qatar Airways i s hlavním městem Kataru – Doha. Stát Katar leží na pobřeží Perského zálivu. Jedná se o bohatou zemi, především díky svým přírodním zásobám ropy a plynu. Katar nabízí vzrušující mix západní a arabské kultury. Dauhá, hlavní město Kataru, dominuje široké a krásné zátoce ve tvaru půlměsíce, která se vyvinula z malé rybářské osady. Ústředním místem města je Corniche, pobřežní promenáda s nádherným výhledem na záliv.

Díky tomu, že Doha je jedno z nejrychleji rostoucích měst, mění se jeho panorama téměř každý měsíc, jak les mrakodrapů podél pobřeží roste. Nicméně velká pozornost je věnována i tradičním stavbám jako bývalý palác, kde sídlí Národní muzeum a Doha pevnost v centru města. Doha hladce mísí tradiční s moderním.

Nově mohou občané ČR získat tzv. vízum po příjezdu na hraničním přechodu do státu Katar (letiště sem patří také). Jedná se o bezplatné povolení vstupu do země, podmínkou zůstává cestovní pas platný minimálně 6 měsíců od doby plánovaného opuštění Kataru.

 qatar-airways-014.jpg
 

Mám zájem o letenku Qatar Airways

Naši specialisté na letenky