Letecká společnost Emirates

Emirates je jedna z nejmodernějších leteckých společností a klade velký důraz na komfort a kvalitu svých služeb. Flotila Emirates se skládá výhradně z letounů Airbus A380 a Boeing 777. Díky každodenní lince Praha - Dubaj (dle sezony operované 1 až 2 denně) a Vídeň – Dubaj (operované vždy 2x denně) mohou klienti letět komfortně do Dubaje a následně do všech možných destinací v Indickém oceánu, Africe, Asii i Australii. Při přestupu lze využít možnosti zastávky v Dubaji a poznat krásné orientální město. Na palubě letadla z Prahy nebo Vídně do Dubaje můžete ochutnat pestrou stravu, od sushi a rybích specialit až po kari speciality s kvalitními víny. Nejrychleji rozvíjející se letecká společnost EMIRATES získala přes 400 celosvětových ocenění za výjimečnost. My Vám přejeme, abyste sami okusili kvalitu na palubě. Rádi Vám poradíme a zajistíme letenku.

Výhody u Emirates: Hmotnost zavazadel do 30 kg. Wi-Fi zdarma. Nejnovější filmy a seriály. Kuchyně pro labužníky. Prostorná sedadla, Víno zdarma. Prvotřídní servis.

 emirates-009.jpg
 
  

 

Letové řády Emirates

V současné době nabízí Emirates lety do více než 150 destinací na 6 kontinentech světa. Z nejfrekventovanějších můžeme zmínit například Mauritius, Maledivy, Seychely, Jakarta, Colombo, Hong-Kong, Singapur, Bangkok, Osaka, Tokyo, Peking, Sydney, Auckland, Johannesburg, Kapské Město, Tunis, Dakar, New York, Toronto, Los Angeles, Rio de Janeiro a další. Domovským letištěm je Dubai International Airport.

Pomocí odkazu níže se můžete podívat na letové řády nejfrekventovanějších destinací.

 Letové řády Emirates

 

1. Povolená hmotnost zavazadel

Oproti jiným leteckým společnostem je výhodou Emirates zvýšený limit hmotnosti odbaveného zavazadla, který je v ekonomické třídě do všech destinací Emirates 25 až 35 kg (výjimku tvoří některé speciální akční ceny), v business třídě do 40 kg a v první třídě do 50 kg (maximální hmotnost jednoho kusu zavazadla je do 32 kg, při vyšší povolené váze je tedy nutno rozdělit do více kusů zavazadel). Přesnou informaci o povolené váze odbavených zavazadel uvádíme vždy v rozpise Vašeho letu.

2. Program STPC

Program STPC představuje možnost ubytování v Dubaji při nenavazujících letech pro cestující s letenkami Emirates. STPC zahrnuje možnost ubytování zdarma v Dubaji, transfer z/na letiště a stravu (dle denní doby). Ubytování v ekonomické třídě bývá potvrzováno v hotelu, který je právě k dispozici (první volbou bývá Copthorne Airport Hotel), dále jsou vybírány hotely ve stejné kategorii. V business a první třídě je tomu stejně, prvním hotelem pro výběr je Le Meridien Hotel a dále hotely ve stejné kategorii.

Vztahuje se pouze na cestující, jejichž čekání v Dubaji je delší než 8 hodin (v ekonomické třídě) nebo 6 hodin (v business a první třídě). Službu je nutné vyžádat minimálně 48 hodin před odletem (nelze žádat při příletu do Dubaje). Ubytování se i v rámci jednotlivých tříd ekonomy vztahuje pouze na některé tarify (závisí na výši ceny tarifu), pro ověření možnosti využití STPC nás prosím kontaktujte.

Další důležitou podmínkou pro využití služby STPC je využití navazujícího letu s nejkratší možnou dobou tranzitu v Dubaji.

3. Služba Chauffeur-drive

Službu Chauffer-drive poskytuje Emirates svým cestujícím v první a business třídě. Cestující si může vybrat v rámci Prahy a jejího okolí adresu, kde si přeje být vyzvednut a dopraven zdarma na letiště. Pro business i first class může být adresa do 40 km od letiště Praha. Služba je zajišťována pro business třídu vozy Škoda Superb a pro první třídu vozy Mercedes E nebo Audi A6. Službu je možné vyžádat pro odlety i přílety. Za kilometry navíc je účtován poplatek.

Služba je zajišťována smluvním partnerem Emirates firmou Sixt Limousine Service. V případě zájmu je možné ji vyžádat celkem v 55 destinacích Emirates. Emirates nenese za tuto službu odpovědnost. Žádat je možné nejpozději 48 hodin před odletem.

 

 emirates-003.jpgemirates-005.jpgemirates-015.jpg
 

 

Emirates Airbus A380

Airbus A380 se svou vysokou kapacitou a ekonomickým způsobem provozu představuje jeden z hlavních pilířů budoucího růstu Emirates. První třída v Emirates A380 skýtá cestujícím nový svět inovace a luxusu, mohou si vychutnat příjemnou eleganci a klid jedinečných soukromých apartmánů (suites) první třídy. Každý centimetr těchto suites byl pečlivě vytvořen tak, aby splnil a překonal veškerá Vaše očekávání a komfortem se vyrovnal cestování soukromým letadlem. Na horní palubě letounu A380 jsou pro cestující první třídy k dispozici nádherně koncipované sprchové koutky, v nichž se můžete hýčkat prvotřídní kosmetikou navrženou pro stimulaci Vašich smyslů a relaxaci. Salónek na palubě Airbusu A380 je k dispozici cestujícím první a business třídy a je možné se zde občerstvit nebo jen tak relaxovat.

Více o Airbusu A380 Emirates

 emirates-013.jpg
 

 

First class Emirates

 • limousine servis zdarma na Vašem odletu a příletu
 • exkluzivní First a Business class Emirates salónky
 • prostorná a uzavíratelná privátní kabinka “Private Suite”
 • široké kožené sedadlo transformovatelné do pohodlného lůžka
 • palubní lázně se sprchou “Shower Spa” (na palubách A380)
 • plnohodnotný bar a společenská zóna “Onboard Lounge” (na plaubách A380)
 • vlastní minibar a kosmetický set od Bvlgari
 • pohodlná matrace a noční úbor
 • ICE systém palubní zábavy s více než 2 000 programy a posledními filmovými hity
 • WiFi připojení a AeroMobile (na palubách A380 a vybraných B777)
 • bohatý a vynikající catering servírovaný dle Vašich preferencí
 • Dom Perignon a široký výběr prémiových vín
 • 50kgs odbavených zavazadel a 2 kusy příručních zavazadel
 • First class multiplikátor Vašich Skywards mílí
 emirates-019.jpgemirates-006.jpg
 

 

Business class Emirates

 • limousine servis zdarma na Vašem odletu a příletu
 • exkluzivní Business class Emirates salónky
 • prostorná sedadla transformovatelná do plnohodnotného lůžka
 • plnohodnotný bar “Onboard Lounge” (na plaubách A380)
 • vlastní minibar (na palubách A380) a kosmetický set od Bvlgari (na nočních letech)
 • pohodlná matrace
 • ICE systém palubní zábavy s více než 2 000 programy a posledními filmovými hity
 • WiFi připojení a AeroMobile (na palubách A380 a vybraných B777)
 • bohatý a vynikající catering
 • pravé šampaňské a široký výběr prémiových vín
 • 40kgs odbavených zavazadel a 2 kusy příručních zavazadel
 • Business class multiplikátor Vašich Skywards mílí
emirates-007.jpgemirates-026.jpg 
 

 

Economy class Emirates

 • prostorná a polohovatelná sedadla
 • ICE systém palubní zábavy s více než 2 000 programy a posledními filmovými hity
 • WiFi připojení a AeroMobile (na palubách A380 a vybraných B777)
 • bohatý a vynikající catering
 • široká a štědrá nabídka alkoholických a nealkoholických nápojů
 • speciální hračky, programy a strava pro nejmenší cestující
 • Meal Vouchers zdarma při tranzitu v Dubaji delším než 4h
 • 30kgs odbavených zavazadel a 1 kus příručního zavazadla
 • Skywards míle za každý let
 emirates-002.jpg
 

 

Marhaba Services Dubai

Letecká společnost Emirates nabízí svým cestujícím doplňkovou službu usnadňující tranzit na letišti v Dubaji. Označení služby je Marhaba Services a znamená v arabštině „uvítání“. Cílem je představit zahraničním hostům vřelost a pohostinnost arabské kultury. Součástí služby je vyzvednutí na letišti, pomoc se zavazadly, transport motorovým vozítkem po letišti, doprovod přes celní úřad, vstup do Marhaba Lounge. Službu zajišťuje již od prosince 1991 společnost Dnata, člen skupiny Emirates.

Základní služby Marhaba jsou následující:

Marhaba Lounge – Marhaba salónky naleznete na letišti v Dubaji na Terminálu 1 a dva v Terminálu 3. Vstup do těchto salónků zahrnuje konzumaci teplých a studených pokrmů a nápojů a výběr z široké nabídky časopisů. Součástí salónků je i internetové připojení, wifi, telefon, fax a široká nabídka zahraničních časopisů. Je zde i možnost sprchy za příplatek. Vstup do Marhaba Lounge je možný pro všechny cestující nezávisle na cestovní třídu. Marhaba Lounge se nerezervuje předem, vstup do Marhaba Lounge se platí až na místě. Maximálně můžete po zplacení zůstat v salónku Marhaba 4 hodiny.

Meet & Greet Services dostupné při příletu nebo odletu:

 • Gold = individuální přístup, osobní doprovod na letišti a vstup do salónků – Služba po příletu obsahuje: Osobní přivítání na letišti. Při vstupu do terminálu čeká na cestující Marhaba agent. Prioritní průchod imigrační kontrolou. Asistence se zavazadly a služba portýra. Doprovod do vozidla (taxi) nebo hotelového autobusu. Bezplatný vstup do salónku při čekání na navazující let. Při odletu obsahuje: Osobní vyzvendutí od vozidla (taxi). Pomoc se zavazadly na check-in, služba portýra. Cestující mohou využít Marhaba Check-in salónek. Doprovod přes celní úřad. Doprovod ze salónku Marhaba k boarding gate. Vozíky na zavazadla k dispozici na vyžádání.
 • Silver = doprovod na letišti, pomoc se zavazadly, vsutp do salónku. Služba po příletu obsahuje: Přivítání na letišti. Při vstupu do terminálu čeká na cestující Marhaba agent. Prioritní průchod imigrační kontrolou. Asistence se zavazadly u zavazadlového pásu. Doprovod do vozidla (taxi) nebo hotelového autobusu. Při odletu obsahuje: Vyzvendutí od vozidla (taxi). Pomoc se zavazadly na check-in. Cestující mohou využít Marhaba Check-in salónek. Doprovod přes celní úřad. Doprovod ze salónku Marhaba k boarding gate. Vozíky na zavazadla k dispozici na vyžádání.
 • Bronze = přivítání na letišti. Služba po příletu obsahuje: meeting point se nachází před imigračním oddělením. Přivítání na letišti. Pomoc při vyzvednutí odbaveného zavazadla. Doprovod k východu z letištní haly. Při odletu obsahuje: Meeting point pro Terminál 3 je Marhaba Meeting salónek (před check-in). Cestující mohou využít Marhaba Check-in salónek. Asistence při check-in. Vozíky na zavazadla k dispozici na vyžádání.

Family meet & greet = služba určená pro rodiny nebo matky cestující s malými dětmi nebo kojenci. Služba po příletu obsahuje: Přivítání na letišti. Prioritní průchod imigrační kontrolou. Prioritní transfer. Dětský kočárek na vyžádání. Asistence se zavazdly u zavazadlového pásu. Doprovod do vozidla (taxi) nebo hotelového autobusu.

Platby i rezervace veškerých služeb se provádějí na vyhrazených webových stránkách, kde naleznete rovněž ceník jednotlivých služeb. Služby je potřeba rezervovat min. 48 hodin před odletem. Pokud máte o některou ze služeb zájem, kontaktujte nás pro zaslání bližších informací.

 emirates-010.jpgemirates-024.jpgemirates-023.jpg
 

 

Online odbavení, palubní vstupenka v telefonu

Ve snaze o úsporu času cestujících poskytuje většina leteckých společností možnost online odbavení. Cestující se jeho prostřednictvím mohou odbavit z pohodlí domova. Elektronické odbavení si může provést každý cestující s platnou letenkou Emirates nejdříve 24 hodin a nejpozději 90 minut před plánovaným odletem. Cestující bez zavazadel se pak může na letiště dostavit min. 60 minut před plánovaným odletem a cestující se zavazadly min. 90 minut před plánovaným odletem.

Jako zjednodušení poskytují Emirates možnost získat palubní vstupenku pomocí mobilního telefonu s přístupem k internetu. V současnosti funguje tato služba v Praze i v Dubaji a dalších destinacích Emirates po celém světě. Cestující se přihlásí prostřednictvím stránek Emirates a nastaví si zaslání internetového přístupu ke své mobilní palubní vstupence pomocí emailu nebo SMS zprávy. Tento odkaz cestujícímu na mobilním telefonu s přístupem k internetu zobrazí čárový kód palubní vstupenky.

Čárovým kódem mobilní palubní vstupenky se cestující prokazuje na všech odbavovacích přepážkách, letištních bezpečnostních kontrolách, u imigrační přepážky, v letištních salóncích, u nástupních přepážek i v duty free obchodech. Všechny důležité cestovní informace tak má cestující na jednom místě a prostřednictvím telefonu může změnit let, ověřit si letový řád nebo zkontrolovat dostupnost odbavení příslušného letu. Emirates tímto konceptem rovněž šetří životní prostředí.

 

Letiště Dubaj – Terminál 3

Veškeré lety letecké společnosti Emirates s příletem do a odletem z Dubaje jsou operovány na Terminál 3, který funguje od roku 2008. Terminál 3 je situován v blízkosti centra Dubaje a má výbornou dopravní obslužnost – je dosažitelný autem, taxi i metrem nebo autobusem.

V Terminálu 3 naleznete celkem 180 odbavovacích přepážek a samoobslužných odbavovacích kiosků. Pro cestující v první a obchodní třídě je zde 36 jim vyhrazených odbavovacích přepážek. Rovněž zde mají k dispozici samostatné salónky, kde mohou relaxovat nebo se občerstvit. Terminál 3 nabízí 29 obchodů v Duty-free zóně. Jedná se o obchody předních světových značek s bohatým výběrem zboží. Rovněž zde naleznete široký výběr mezinárodní kuchyně. Po stranách Terminálu 3 můžete relaxovat v Zen zahradách, případně využít služeb lázní.

Letiště Dubai poskytuje veškeré služby 24 hodin denně. Přehledné značení zajišťuje jednoduchou orientaci na letišti, ať již hledáte cokoli. Celé letiště nabízí přibližně 80 restaurací, kaváren a občerstvení, 11 000 čtverečních metrů nákupních prostor a fitness centrum nebo bazén.

 emirates-025.jpg
 

 

Terminálový hotel na letišti v Dubaji

Pokud máte delší čekání při přestupu v Dubaji a chcete se vyspat, můžete využít služeb letištního hotelu Dubai International Airport Hotel. Nachází se přímo na terminálu 3, na kterém přistávají všechna letadla letecké společnosti Emirates.

Vstup do hotelu je přímo mezi duty free obchody, po probuzení to budete mít i kousek k Vaší odletové bráně. V této části letiště se můžete pohybovat jen s Vaším příručním zavazadlem (odbavený kufr dostanete až v cílové destinaci).

Hotel je specifický v tom, že neřeší denní dobu při check in. V hotelu se můžete ubytovat na 6 nebo 12 hodin. Čas se počítá od check-in na recepci, která je nonstop. Na klimatizovaných pokojích jsou k dispozici veškeré hygienické potřeby (vč. zubního kartáčku, pasty a pyžama) a 0,5 litru balené vody na osobu. Všechny pokoje umožňují připojení k wi-fi zdarma a jsou vybaveny TV, IDD telefony, fénem na vlasy, elektrickým trezorem a přístrojem na přípravu čaje nebo kávy. Na vyžádání je košík s ovocem.
Hotel disponuje celkem 341 pokoji od Royal / Presidential Suite, Executive Suite, Executive Room, Junior Suite, Superior Room až po Deluxe Room. V hotelu můžete dále využít wellness centra, kde naleznete menší plavecký bazén, jacuzzi, saunu nebo páru. Součástí hotelu není restaurace – ty najdete na patře s duty free obchody a nebo stravu dostanete na dalším letu.
Ubytování v Deluxe Room na 6 hodin se pohybuje v ceně od 3000 Kč za dvoulůžkový pokoj nebo od 3900 Kč za třílůžkový pokoj. Ubytování na 12 hodin je pak k dispozici od 3800 Kč za dvoulůžkový pokoj a od 4700 Kč za třílůžkový.

 

 
 terminalovy-hotel-dubaj-001.jpgterminalovy-hotel-dubaj-003.jpg
 

 

Stopover v Dubaji – zastávka v Emirátech na Vaší cestě

Obohaťte svou dovolenou zastávkou v Dubaji na několik dní. Díky výborné poloze letiště můžete začít prakticky ihned po příletu objevovat tohle velkolepé město. 

Určitě nesmíte vynechat nejvyšší budovu světa Burj Khalifa s vyhlídkovou plošinou ve 124. patře (452 m), přilehlou slavnou fontánu s večerní nasvícenou show a obří nákupní centrum Dubai Mall s jedním z největších akvárií na světě. Úžasná panoramata na Vás pak čekají také na pobřeží – ať už v podobě velkolepého „Palmového ostrova“ s palácovým resortem Atlantis The Palm nebo ikonického „plachetnicového“ hotelu Burj Al Arab. Úchvatná je také vyjížďka do pouště a jízda dunami na čtyřkolkách nebo večeře s beduíny. Za dvě až tři noci v Dubaji toho stihnete opravdu hodně. Rádi Vám poskytneme ty nejspolehlivější informace založené na vlastních zkušenostech.

 emirates-029.jpg
 

 

Emirates Skywards

Skywards je individuální věrnostní program letecké společnosti Emirates. Pokud je cestující členem Skywards, může za všechny své uskutečněné lety Emitrates a široké škály partnerů sbírat míle. Nasbírané míle lze následně využít pro rezervaci letů do kterékoli destinace v rámci sítě Emirates v jakékoli cestovní třídě. Míle lze rovněž využít na zakoupení přesunu do vyšší cestovní třídy. Můžete tak vyzkoušet luxus cestování v Business Class nebo dokonce First Class. Dostatek mil na přesun do vyšší třídy můžete získat již po jednom dálkovém letu. Míle můžete využít i na nákup letů u partnerských leteckých společností Emirates, luxusních hotelových pobytů nebo vstupenek na celou řadu sportovních a kulturních akcí.

 

Emirates Business Rewards

Emirates Business Rewards je věrnostní program pro malé až střední firmy, který nabízí odměny za prolétané míle. Firma může sbírat míle za veškeré pracovní cesty. Míle nasbírané za tyto cesty pak mohou být vyměněny za letenku na některý let Emirates. Registraci do systému Emirates Business Rewards můžete provést online na webových stránkách Emirates až pro 80 členů (zaměstnanců), kteří na své karty budou sbírat míle. Zaměstnanci musejí být současně členy Skywards. Cestující sbírá míle na svůj Skywards účet a zároveň na Business Rewards účet za ten stejný let. Systém můžete spravovat online.

Firma obdrží 1 Business Rewards míli za každý 1 USD utracený za letenku Emirates (nevztahuje se na částku za taxy a poplatky) ve všech cestovních třídách. Míle se na účet načítají jeden měsíc po uskutečnění letu a využít je můžete po dobu tří let. Administrátor účtu Vaší společnosti může provést rezervaci letenky za nasbírané míle prostřednictvím www stránek Emirates.

Přejeme Vám příjemnou cestu s leteckou společností Emirates.

V případě zájmu o koupi letenky s leteckou společností Emirates můžete využít tlačítko níže pro vstup do formuláře nebo nás můžete kontaktovat

emirates-021.jpg 
 

 Mám zájem o letenku Emirates

Naši specialisté na letenky