Letecká společnost Etihad Airways

Etihad Airways je jednou z nejrychleji rostoucích leteckých společností v historii. Jedná se o národního dopravce Spojených Arabských Emirátů. Společnost byla založena roku 2003 se sídlem v Abu Dabí. Každoročně obdrží Etihad Airways několik ocenění kvality svých služeb (např. dle Skytrax má nejlepší první třídu).

Cílem Etihad Airways je stát se nejlepší leteckou společností na světě. Docílit se toho snaží především svým dokonalým servisem, který pro Vás učiní cestování opět zajímavým a výjimečným. Na palubách letounů Etihad Airways se Vám dostane typické arabské pohostinnosti, tradiční srdečnosti a vysokého stupně soukromí a pohodlí.

Mám zájem o letenku Etihad Airways

etihad-airways-001.jpg 
L
 

 

Letové řády Etihad Airways

V současnosti létají Etihad Airways do více než 85 destinací v 56 zemích světa. Hlavním hubem pro Etihad Airways je letiště v Abu Dabí. Etihad Airways bohužel přestal od roku 2014 spolupracovat s leteckou společností ČSA, takže již není možné cestovat s odletem z Prahy. Evropská města, ze kterých můžete odlétat přímo s Etihad Airways jsou Frankfurt, Mnichov, Düseldorf, Brusel, Paříž, Ženeva, Curych, Bělehrad, Řím nebo Miláno.

Z Abu Dabí pak můžete s Etihad Airways pokračovat např. do Austrálie (Brisbane, Melbourne, Sydney), Indického Oceánu (Seychely, Maledivy, Srí Lanka), Asie (Thajsko, Indie, Nepál, Filipíny, Indonésie, Korea, Japonsko) nebo Afriky.

 etihad-airways-004.jpg
 

 

Flotila Etihad Airways

Flotilu Etihad Airways tvoří více než 100 letounů operujících přes 1000 letů týdně. Tvoří nejmodernější letouny současnosti - Boeing 787-Dreamliner, dále inovované Airbusy A380, pak letouny typu Boeing 777 a Airbusy A320 a Airbusy A330.

Servis na palubách Etihad Airways

S leteckou společností Etihad Airways budete mít z létání jedinečný zážitek.

Pro cestující první a business třídy jsou samozřejmostí salónky v Abu Dabí i v hlavních destinacích Etihad Airways po celém světě. Pokud není na daném letišti k dispozici přímo lounge Etihad Airways, mohou cestující využít salónek partnerské letecké společnosti.

 

 

První třída Etihad Airways

U Etihad Airways tzv. „diamantová“ třída nabízí nezapomenutelnou atmosféru se smyslem pro detail. Cestující mají k dispozici vlastní suitu, tedy 2 metry osobního prostoru s vlastním minibarem, 23 palcovou osobní obrazovkou a pohodlné sedadlo s vestavěným příslušenstvím, jenž můžete rozložit do polohy zcela vodorovné postele. V oblasti stravování můžete očekávat pohostinnost 5 hvězdičkové restaurace.

etihad-airways-005.jpg 
 

 

Business třída Etihad Airways

Jinak také „perlová třída“ nabízí pro cestující Etihad Airways rovněž vysokou úroveň služeb, pohodlí a srdečnou pohostinnost. Během celého letu se můžete sami rozhodnout, kdy budete snídat, obědvat či večeřet. Pohodlná sedadla je možné rozložit do zcela vodorovné polohy a poskytují více než 180 cm osobního prostoru. K dispozici je pro cestující vlastní obrazovka a zábavní program s výběrem hudebních a filmových titulů.

etihad-airways-008.jpg 
 

 

Ekonomická třída Etihad Airways

V tzv. „korálové“ ekonomické třídě Etihad Airways můžete využít vysokého stupně pohodlí, osobního přístupu personálu a především většího prostoru než je obvyklé u jiných společností. Každému cestujícímu je k dispozici vlastní 10,4 palcová obrazovka se skvělým zábavním systémem.

 etihad-airways-010.jpg
 

Výhody cestovaní s Etihad Airways

Pokud využijete pro svůj let služeb letecké společnosti Etihad Airways, můžete se těšit na následující zvýhodnění:

Služby osobního řidiče

V případě, že cestujete v první nebo business třídě Etihad Airways, můžete využít služeb limuzíny s osobním řidičem pro transport z letiště do hotelu a zpět. Limuzínu Vám na požádání rádi objednáme. Využít ji můžete v jakékoli destinaci Spojených Arabských Emirátů a v klíčových destinacích Etihad Airways, jako jsou Německo, Francie nebo USA. Kromě UAE je zpravidla rozsah pro transport omezen vzdáleností od letiště. V Praze bohužel není tato služba k dispozici.

Luxusní autobusová doprava

Pro cestující v ekonomické třídě můžeme na území Spojených Arabských Emirátů zajistit bezplatnou pravidelnou dopravu luxusními autobusy, a to mezi mezinárodním letištěm v Abu Dabí a městy Al Ain a Dubají. Přepravu je nutné rovněž vyžádat předem, proto nás prosím v případě zájmu kontaktujte.

 

 

Etihad Guest Program

Jedná se o bonusový program, který pomáhá pravidelným zákazníkům Etihad Airways vytěžit z cestovatelských zážitků ještě více. Za prolétané letenky můžete sbírat míle a ty pak použít na úhradu dalších letenek nebo různých produktů v Reward Shopu. Vybrat si můžete od nábytku přes kosmetiku až po šperky nebo elektroniku a hračky pro děti. Výhodou je možnost čerpání již od první nasbírané míle a možnost čerpání v kombinaci míle + hotovost, a to během celého roku.

Přejeme Vám příjemnou cestu s leteckou společností Etihad Airways.

etihad-airways-002.jpg 
 

Mám zájem o letenku Etihad Airways

Naši specialisté na letenky