Letecká společnost Turkish Airlines

Společnost Turkish Airlines je jednou z nejrychleji rostoucích a nejúspěšnějších leteckých společností na světě a neustále pokračuje ve svém rozvoji. Klade velmi silný důraz na své služby světové kvality a povědomí o značce. Společnost Turkish Airlines byla na předávání cen Skytrax Awards opakovaně vyhlášena Nejlepší leteckou společností Evropy (dokonce 6 let po sobě).

Hlavním letištěm Turkish Airlines je od 6. dubna 2019 nově vybudované letiště Istanbul. Počáteční kapacita nového letiště je 90 milionů cestujících ročně. Po úplném dokončení bude s kapacitou 200 milionů cestujících ročně největší na světě. Pro cestující s brzkým ranním odletem nebo delším přestupem je na letišti k dispozici terminálový hotel YotelAIR uvnitř duty-Free zóny a ceny začínají od 70 Eur za 4 hodiny pobytu.

Turkish Airlines jako člen Star Alliance létá do více než 1 060 destinací po celém světě, včetně svých vlastních více než 300 destinací. Letecká společnost vám nabízí 3 × denně spojení Praha – Istanbul, s délkou letu zhruba dvě a půl hodiny a 4 x denně spojení Vídeň - Istanbul v trvání něco málo přes 2 hodiny. Pro dálkové lety můžete počítat s minimální čekací dobou v Istanbulu na lety na Blízký východ, do Asie a Afriky. Využijte výhod snadného spojení a nebo navštivte toto úžasné historické město spojující Evropu s Asií. Na palubách Turkish Airlines zažijete tu nejlepší světově oceňovanou kuchyni, na které si Turkish Airlines zakládá. Ve spolupráci s cateringovou firmou Do&Co připravují specialisté pětihvězdičková jídla pro všechny své lety.

Mám zájem o letenku Turkish Airlinesturkish-airlines-020.jpg 

 
 

Servis na palubách Turkish Airlines

Jako většina leteckých společností nabízí Turkish Airlines na svých palubách ekonomickou třídu a business třídu.

Business třída

V business class Turkish Airlines budete uvítáni šampaňským nebo čerstvým pomerančovým džusem. Menu je v business třídě tvořeno speciálně pro cestující business class. Jídlo a nápoje jsou nabízeny dle přání cestujících a liší se dle denní doby, v níž jsou podávány. Na výběr je zpravidla ze tří chodů turecké i světové kuchyně. Turkish Airlines je oceňována ve všech třídách v kategorii Světově nejlepší catering.

Během letu je cestujícím k dispozici digitální zábavní systém s dotykovou obrazovkou. Vybrat si můžete z široké škály filmů a hudby různých žánrů. Sedadla v business třídě se dají rozložit na 188 cm dlouhé lůžko (Boeing 777–300 a Airbus 330–300).

Pokud si zakoupíte letenku v business class Turkish Airlines, pak máte možnost přečkat čekání na spoj v business salónku na letišti v Istanbulu i v mnoha destinacích po celém světě. Pokud není k dispozici business salónek Turkish Airlines, můžete navštívit salónky členů Staralinace.

 turkish-airlines-003.jpg
 

 

Ekonomická třída

Služby poskytované v ekonomické třídě se liší dle toho, zda se jedná o krátké, střední nebo dlouhé lety. Nabídka jídel a nápojů závisí na denní době letu a nabízena je turecká i světová kuchyně. Za své kulinářské umění jsou Turkish Airlines oceňováni v kategorii Nejlepší palubní catering v ekonomické třídě dle Skytrax.

K dispozici je vám během letu kvalitní systém palubní zábavy. Rozteč sedadel je 78 cm (letadla typu Boeing 777–300 a Airbus 330–300).

 turkish-airlines-001.jpg
 

 

turkish-airlines-012.jpg 

Letiště Istanbul

Letiště Istanbul bylo zprovozněno jako nový hub Turkish Airlines od 6.4.2019 místo původního letiště Atatürk. Vzdálenost od centra města je 35 km. Počáteční kapacita letiště je 90 milionů cestujících ročně a při spuštění plné kapacity bude 200 milionů ročně. S takovou kapacitou se stane největším letištěm na světě. 

 

 

 

 

Možnosti na letišti Istanbul

 turkish-airlines-014.jpg

IGA Sleepod - salónek

Nejjednodušší cestu pro odpočinek během dlouhého přestupu představuje IGA sleepod. Jedná se o soukromé kóje pro odpočinek za výhodné ceny.

V době od 7:00 do 19:00 je cena 6,- EUR.

V době od 19:00 do 7:00 je to 9,- EUR.

Doplňkové služby je možné přikoupit za 2,- EUR (jedná se o deku, polštář a povlečení na polštář). 

+ více
 turkish-airlines-015.png

Yotel  Istanbul Airport Hotel - letištní hotel

Jedná se o jeden z největších letištních hotelů v Evropě. Nabízí 277 pokojů orientovaných do vnitrozemí a 174 pokojů orientovaných na letiště. Hotel nabízí pokoje vhodné pro obchodní cestující i pro ty, kteří letí na dovolenou. V pokojích je k dispozici televizor s možností připojení vlastních nosičů např. s filmy a bezplatné wi-fi. Samozřejmostí je přátelský personál a veřejné prostory hotelu můžete využít pro relaxaci nebo schůzky. Pevninská část hotelu nabízí svým hostům možnost navštívit posilovnu, která je otevřena 24 hodin denně. Využít můžetei bar a restauraci.

+ více
 turkish-airlines-008.jpg

IGA Lounge - salónek

Salónek je přístupný za polatek cestujícím v ekonomické třídě. Nachází se na straně letištní plochy, vlevo za pasovou kontolou.
Je otevřen 24 hodin denně. Vstup do salónku se platí na místě. Pokud je volno, můžete vstoupit za poplatek 59,- EUR/osoba.
Hostům je k dispozici:
klimatizace
zařízení k péči o děti
alkoholické nápoje
nealkoholické nápoje
dětský koutek s lezeckou stěnou
duty free zóna
monitor s informacemi o letech
internet/wi-fi
noviny, magazíny
motlitebna
kuřácký koutek
sprchy
úložné skříňky
televize

+ více
 turkish-airlines-013.jpg

Návštěva Istanbulu

Dlouhý přestup na letišti v Istanbulu můžte využít k návštěvě tohoto krásného města. Míst stojících za návštěvu zde je i na několik dní. Historie města se datuje již od dob Byzantské říše a nádherně se zde mísí tradiční umění s moderním. Jedná se o město velmi tolerantní ke všem náboženstvím, naleznete zde kostely, synagogy i mešity.
Mezi nejzajímavější stavby a místa patří:
Hagia Sophia
Hipodrom
Yerebatan Sarnici (Basilica Cistern)
Palác Topkapi
Mešita sultána Ahmeta (Modrá mešita)
Mešita Süleymaniye
Mešita Zeyrek
Městké hradby Istanbulu
Galata Tower
Istikal Caddesi (nejznámější ulice Istanbulu)
Katerdrála sv. Antonina
Průliv Bospor
Vila Yali

+ více
 

 

 

Flotila Turkish Airlines

Součástí flotily Turkish Airlines jsou následující typy letounů:

 • Airbus A321 NEO
 • Airbus A321–200
 • Airbus A320–200
 • Airbus A319–132/100
 • Airbus A330–300
 • Airbus A330–200
 • Boeing 787-9 Dreamliner
 • Boeing B777–300 ER
 • Boeing B737–MAX 9
 • Boeing B737–900ER
 • Boeing B737–MAX 8
 • Boeing B737–800
 • Boeing B737–700

Exkurze v Istanbulu zdrama

Letecká společnost Turkish Airlines nabízí svým klientům při přestupu s delším čekáním na letišti Istanbul exkurze zdarma. Stačí se po příletu dostavit na hotel desk office Turkish Airlines a vybrat si nejvhodněnší nabídku na daný den. Začátek a konec je vždy na letišti Istanbul.

Od pondělí do neděle je k dispozici 6 exkurzí denně v různých časech podle vašich příletů a odletů. Kromě nejkratší Sightseeing tour je v rámci exkurzí zdarma i chutná snídaně, oběd nebo večeře. Poslední Bosphorous tour obsahuje večeři a plavbu lodí průlivem Bospor, kterým je oddělená evropská část Istanbulu od asijské. Během vybraných tour navštívíte nejznámější istanbulské památky jako například Modrou mešitu, Topkapi palác, Grand bazaar, muzea a mnoho dalších včetně vstupů a průvodce zdarma.

 • výlet T01 08:00 - 11:30 Sightseeing tour
 • výlet T02 08:30 - 15:00 tour
 • výlet T03 08:30 - 18:00 tour
 • výlet T04 12:00 - 18:00 tour
 • výlet T05 16:00 - 21:30 walk tour
 • výlet T06 18:00 - 23:00 Bosphorus tour
turkish-airlines-016.jpgturkish-airlines-009.jpgturkish-airlines-010.jpgturkish-airlines-011.jpg  

 

 

 

 

turkish-airlines-016.jpg 

Boeing 787 - Deramliner

Letoun je nejmodernějším strojem současnosti od firmy Boeing. Má široký trup, tedy dodává během letu pocit prostoru všem cestujícím, má větší okna, příjemnější cirkulaci vzduchu, více prostoru pro příruční zavazadla a je šetrnější k životnímu prostředí.

 

 

Věrnostní program Miles & Smiles

S Turkish Airlines můžete využívat možnosti věrnostního programu Miles & Smiles, který vám umožňuje sbírat míle za své využité lety. Miles&Smiles také nabízí výhody prostřednictvím všech členských společností ve sdružení Star Alliance. Můžete tedy sbírat věrnostní míle nejen za lety se společností Turkish Airlines, ale také za lety všech členů sdružení Star Alliance.

Jakmile nasbíráte dostatečný počet mil, můžete za tyto míle získat letenky zdarma, slevy pro doprovázející cestující, upgrade do vyšší třídy pro sebe nebo své blízké a mnoho dalšího.

 

Přejeme vám příjemnou cestu s Turkish Airlines

 turkish-airlines-005.jpg
 

Mám zájem o letenku Turkish Airlines

Naši specialisté na letenky