Letecká společnost KLM Royal Dutch Airlines

Nizozemská společnost KLM Royal Dutch Airlines byla založena v roce 1919 a je nejstarší leteckou společností na světě, která poskytuje služby klientům stále pod svým původním názvem. Značka KLM je esencí spolehlivosti a zdravého holandského pragmatismu a také synonymem pro inovace, flexibilitu a udržitelnost.

Domovskou základnou je letiště Schiphol v Amsterdamu, kam KLM přepravuje cestující z Prahy i z Vídně několikrát denně.

Fúzí s francouzskou leteckou společností Air France v roce 2004 vznikla nejsilnější evropská letecká skupina vystupující pod názvem Air France KLM. Flotila Air France KLM čítá přes 500 letadel.

Mám zájem o letenku KLM

 klm-010.jpg
 
 

 

Výhody cestování s KLM

KLM Royal Dutch Airlines nabízí svým zákazníkům vždy nejnovější technologické inovace a chytré služby. Klíčovým mottem všech služeb aerolinky je udržitelnost, kdy ekologický aspekt je zohledňován v každém rozhodnutí, od tankování paliv až po redesign nových cestovních tříd. Věrnostním programem je Flying Blue a využívá jej více než 24,5 milionů cestujících. Míle lze sbírat i na letech partnerských leteckých společností v alianci SkyTeam.

Letové řády KLM

KLM nabízí lety do více než 70 destinací. Společně s partnery aliance SkyTeam zprostředkovává cestujícím přístup k celosvětově propojené síti více než 16 323 letů denně do 1 052 destinací ve 177 zemích světa.

 

Unikátní destinace

S KLM se dostanete do unikátních destinací – jako jsou třeba ostrovy v Karibiku: Aruba, Bonaire, Curacao, St. Maarten nebo na Bali v Indonésii či do Manily na Filipínách.

Servis na palubách KLM

World Business Class KLM

KLM představuje v nové business třídě plně polohovatelná sedadla, která jsou s délkou 207 cm jedny z nejdelších mezi aerolinkami. Polstrování je vyrobeno z recyklovatelných materiálů – mimo jiné i vyřazených uniforem letušek. Společně s dostatečným úložným prostorem a množstvím vkusných prvků vytvořených přední holandskou designérkou poskytuje tato třída cestujícím nejvyšší stupeň komfortu. Prémiovou kvalitu oceníte rovněž ve výběru kulinářských delikates a nápojů. Pasažéři World Business Class KLM obdrží při každém letu jako pozornost jednu z populárních miniatur domečků Delft Blue naplněnou pravým nizozemským ginem.

 klm-003.jpg
 

 

Economy Class KLM

V nově upravené základní třídě KLM si cestující užijí benefity ergonomicky tvarovanéhopohodlného sedadla a většího prostoru pro nohy. V ceně letenky na dlouhých letech můžete počítat s občerstvením i nápoji a bavit se nebo odpočívat s osobním zábavním systémem. Osobní interaktivní obrazovka nabízí více než 1 000 hodin zábavy. Na evropských letech není občerstvení (nápoje ani strava) zahrnuto v ceně, lze jej na palubě zakoupit.

klm-005.jpg 
 

 

 

Volitelné placené služby

Cestující KLM si mohou připlatit za další nebo speciální služby na palubě letadla.

À la carte menu

Pasažéři třídy Economy na mezinárodních trasách, odlétajících z amsterdamského letiště Schiphol, si mohou kromě v ceně letenky servírovaných pokrmů na palubě letadla pochutnat na dalších 5 lahodných menu z placené nabídky „à la carte“ – Výběr kapitána, Japonská delikatesa, Indonéský rýžový talíř, Lahůdka ze Champagne nebo Bella Italia.

Pohodlnější sedadlo a více místa na nohy

Cestující KLM si mohou u interkontinentálních letů zaplatit tzv. Economy Comfort Seats, u kterých je větší prostor pro nohy a sedadla jsou větší. Cestující mají k dispozici vlastní obrazovku s palubním systémem zábavy.

Ve většině ekonomických tarifů nejsou sedadla zahrnuta v ceně letenky, za jejich rezervaci si můžete připlatit nebo pak vybrat zdarma při elektronickém odbavení (lze 30 respektive 24 hodin před každým plánovaným odletem).

Placené odbavené zavazadlo

Pro nízké ceny letenek (v rámci Evropy i na interkontinentalních letech) je v ceně letenky zahrunuto pouze příruční zavazadlo na palubu. Pokud si přejete odbavené zavazadlo do podpalubí, je lepší si to rozmyslet již při koupi letenky a zakoupit letenku mírně dražší, dodatečný nákup odbaveného zavazadla je cenově nevýhodný. Členové věrnostního programu Flying Blue mají na poplatek 50 % slevu.

 

Letiště Schiphol v Amsterdamu

Letiště Schiphol je důležitou mezinárodní dopravní křižovatkou. V roce 2013 bylo zvoleno nejlepším evropským letištěm a kromě toho získalo další desítky evropských i světových ocenění v několika kategoriích včetně ocenění za nejlepší letecký personál v Evropě.

Cestující v první a obchodní třídě mohou samozřejmě využít salónku na letišti.

klm-006.jpg 
 

Mám zájem o letenku KLM

Naši specialisté na letenky