Letenky Mallorca

 

Ostrov Mallorca

Mallorca je proslulá svými nádhernými plážemi s azurovým mořem, odlehlými horami a svými oduševnělými horskými městečky. Spletitá síť vedlejších silnic přes nížiny a hory přitahuje silniční cyklisty.

Největší ostrov Španělska se nachází mezi východním a západním Středomořím a je zároveň největším z ostrovů Baleárského souostroví. Mallorca má na délku přibližně 110 kilometrů a na šířku 60 až 90 kilometrů.

Airticket Vám zajistí letenky přesně dle Vašich požadavků. Níže Vám doporučujeme kvalitní letecké společnosti, s nimiž máme osobní zkušenost a dobré ohlasy na kvalitu služeb i ze strany našich klientů. Na vyžádání Vám naši specialisté na letenky vyhledají let s kteroukoli níže zmíněnou leteckou společností.

Mám zájem o letenku na Mallorcu

 mallorca-001.jpg
 

Kdy a jak letět na Malorku

Prahy na Malorku létají pravidelné přímé linky letecké společnosti Smartwings a z Vídně Austrian Airlines. Lety na Mallorcu jsou operovány na letiště Palma Mallorca. Let trvá zhruba 2,5 hodiny.

Mallorca je celoroční turistickou destinací. Nejvhodnější období pro plážovou dovolenou je mezi dubnem a listopadem. Teploty dosahují příjemných 30 °C. Letní měsíce jsou však nejnavštěvovanějším obdobím, a proto si ubytování, letenky a další věci spojené s cestou rezervujte včas.

Pokud cestujete na Mallorku například za cyklistikou, je vhodné ostrov navštívit od února do poloviny května a potom v říjnu a listopadu, kdy nejsou teploty ještě až tak vysoké.

 

Pláže Mallorky

Mallorca je známá také díky svým nádherným a dlouhým písčitým plážím s pozvolným vstupem do moře. Tyto pláže patří k nejkrásnějším v celém Středomoří. Mezi nejznámější patří například Puerto de Pollensa či Playa de Formentor na severu, Cala Mesquida a Playa de Alcudia na severovýchodě, Playa de S’Amarador na jihovýchodě nebo Cala Agulla na východě.

 mallorca-002.jpg
 

 

Silniční cyklistika na Mallorce

Ideální období pro cyklistickou dovolenou na Mallorce je jaro a podzim. Přijíždí sem tisíce cyklistů z celé Evropy, od nadšenců cyklistiky až po vrcholové sportovce. Na Mallorce je velké množství širokých silnic a malých silniček s nízkou hustotou provozu, které se klikatí po celém ostrově. Sami si můžete vybrat, zda zvolíte spíše jihovýchod ostrova, který je rovinatější a vhodnější pro první jarní kilometry, nebo naopak severní stranu, na které se tyčí členité pohoří s kopci až do 1000 m n.m.

Již mnoho roků je na Mallorce připraven tréninkový kemp pro nadšené cyklisty i cyklistky od www.alltraining.cz. Celodenní „all inclusive“ tréninkový a regenerační program je připraven jak pro aktivní výkonnostní cyklisty, tak i pro požitkáře, kteří si chtějí sportovní dovolenou na ostrově užít v pohodovém rytmu v partě kamarádů. Na klienty čeká celodenní propracovaný tréninkový program s profesionální péčí týmu trenérů. Zvýšíte efektivně svoji kondici, a ještě si užijete na své sportovní dovolené spoustu legrace. Po tréninku se o Vaši regeneraci postará fyzioterapeut, masér či wellness centrum v hotelu.

mallorca-004.jpg 
 

 Mám zájem o letenku na Mallorcu

Naši specialisté na letenky