Letenky Havaj

 

Letenky na Havajské ostrovy

Čtyři tisíce kilometrů západně od Kalifornie, v hloubi Tichého oceánu, se rozprostírá řetěz hornatých ostrovů vulkanického původu, známých jako Hawai či Havajské ostrovy. Souostroví je součástí USA a tvoří jej 8 větších ostrovů – Hawaii neboli Big Island, Maui, Kauai, Oahu, Lanai, Molokai, Niihau a Kahoolawe a okolo 120 menších atolů. Od roku 1959 je Hawaj jedním ze států USA.

V cestovní agentuře Airticket Vám zajistíme letenky přesně dle Vašich požadavků. Během letu je možné v případě zájmu využít i zastávku v některém z přestupních uzlů v USA. Níže Vám doporučujeme kvalitní letecké společnosti, s nimiž máme osobní zkušenost a dobré ohlasy na kvalitu služeb i ze strany našich klientů. Na vyžádání Vám naši letenkoví specialisté vyhledají let s kteroukoli leteckou společností.

Mám zájem o letenku na Havaj

havaj-001.jpg 
 
 

 

Hlavním mezinárodním letištěm na Hawaji je Honolulu na ostrově Oahu. Z velkých letišť v USA létají přímé lety dále např. do Lihue na ostrově Kauai, do Hila na hlavním ostrově Hawaii nebo Kahului na ostrově Maui. Pro přelety mezi jednotlivými letišti na celém souostroví je možné využít např. leteckou společnost Hawaiian Airlines. Letových spoječní je velké množství u všech kombinací letišť.

Při letu na Hawai máte více možností pro koupi letenky. Jednou z nich je zakoupení celé letenky na všechny trasy najednou, což bývá nejvýhodnější s leteckou společností KLMAir France nebo Delta Airlines. Druhou pak zakoupení letenky jen do USA, nejlépe do Los Angeles a druhé letenky pak na Hawaii. Poznávání tohoto nádherného souostroví takto můžete spojit s poznáváním krás USA.

Jediná letecká společnost, která umožňuje cestování jen s jedním přestupem, a to v New Yorku, je letecká společnost Delta Airlines. Během letu na Hawaii je nutné nocovat v New Yorku a cestu rozložit na dvě letenky, jednu s Delta Airlines na přímý let z Prahy do New Yorku a druhou z New Yorku do Honolulu s Hawaiian Airlines.

Nejnižší cenu letenky lze na většinu termínů zakoupit s leteckými společnostmi KLM nebo Air France vždy se dvěma přestupy. U KLM je přestup v Amsterodamu, u Air France v Paříži na letišti Charlese de Gaulle. Odlety jsou možné z Prahy i Vídně a druhý přestup bývá v USA v Los Angeles, San Franciscu, Seatlu nebo Minneapolis.

Přejete-li si spojit lety na Hawaii se zastávkou v USA, je možné využít celou řadu leteckých společností. Pro konkrétní nabídku nám prosím sdělte přes link výše „Mám zájem o letenku“ konkrétní místa, která byste si přáli navštívit.

 havaj-003.jpghavaj-004.jpg
 

 

Informace před cestou

Havajské ostrovy jsou rájem na Zemi, zcela ideálním pro ty, kteří hledají odpočinek. Rovněž uspokojí i nejnáročnější cestovatele bažící po poznání přírodních krás, historie i kultury. Nádherné oblasti s nekonečnými bílými plážemi, příkré útesy, ukryté zátoky vhodné ke koupání, surfování a potápění, rozeklané zelenající se horské hřbety, bujné deštné pralesy, kde se daří tropickému ovoci, a mnoho nádherných přírodních úkazů, to vše stojí za to navštívit.

Havajské ostrovy jsou známým producentem třtinového cukru a ananasů, ale jejich největší bohatství představuje bezesporu nádherná příroda. Podnebí je velmi příjemné s dlouhým slunečním svitem a větry, které snižují tropické teploty. Stálé počasí má za důsledek rozdělení zdejšího roku pouze do dvou ročních období: léto s průměrnou denní teplotou 29,5°C trvající od května do října, a zima s průměrnou denní teplotou jen o tři stupně nižší. Návětrné svahy hor dostávají enormní množství srážek a rostou zde husté pralesy s mnoha překrásnými vodopády. Havajské ostrovy mají řadu činných sopek s projevy vulkanické činnosti.

Havajané jsou přátelští a velice komunikativní lidé, kteří nemají rádi spěch, čas pro ně celkem nic neznamená. Nikdo z nich si nenechá ujít příležitost pozdravit Vás v jejich jazyce – ALOHA!

 

 

Oahu

Hlavním městem ostrovů je Honolulu, které se nachází na ostrově Oahu. Dají se zde nalézt známky starého polynéského sídla, dnes se ale především jedná o moderní město, s výškovými budovami, čtyřproudou dálnicí, luxusními hotely a velkými obchodními centry.

Přímo ve městě se rozprostírá světoznámá a oblíbená pláž Waikiki, kterou stojí za to navštívit. Její délka dosahuje tří kilometrů a setkávají se na ní turisté z celého světa. Kousek od Waikiki se nachází velká vyvýšenina zvaná Diamond Head (Diamantová hlava). Jedná se o kráter neaktivní sopky, symbol Honolulu, odkud se nabízí nádherný výhled na město.

Jedná se o nejznámnější z ostrovů, jenž je třetím největším. Proslavil jej přístav Pearl Harbor, který byl v roce 1941 napaden Japonci. Tato skutečnost pak vedla ke vstupu USA do druhé světové války. V dnešní době je přístav stále využíván jako námořní základna Námořnictva USA. Na nádherných plážích si můžete vychutnat pohled na až devítimetrové příbojové vlny. Ostrov je pravým místem pro ty, kteří se chtějí přes den věnovat surfingu, plavání, opalování nebo potápění. Vyžití zde najdete i v případě, že ožíváte až za soumraku, kdy se otevřou taneční kluby a nespočet různých restaurací, hospůdek a barů.

 havaj-002.jpg
 

 

Hawaii

Největším a zároveň nejmladším havajským ostrovem je Hawaii, nazývaný též Velký nebo Orchidejový ostrov. Letiště se nachází ve městě Hilo. Kromě překrásné exotické přírody zde nalezneme nejvyšší vyhaslou havajskou sopku Mauna Kea o nadmořské výšce 4201 m, a nejvyšší činnou sopku Mauna Loa o výšce 4171 m.n.m.

Maui

Za zmínku stojí i nádherný zelený ostrov Maui, jenž je druhým největším ostrovem. Nejznámějším městem je Kahului. Vyžití zde naleznou především vyznavači horského terénu. Atrakcí ostrova je krátek sopky Haleakala. Opomenout nesmíme ani skvělé potápění. Mnoho zkušených potápěčů se shodlo, že právě Maui má pro ně ty nejlepší podmínky ze všech havajských ostrovů.

 

 

Kauai

Nejsevernější a zároveň nejstarší ostrov se jmenuje Kauai, označovaný též Zahradní ostrov, jenž je opravdovým tropickým rájem na Zemi. Jeho mírné klima, stálé teploty a časté deště jsou důvodem, proč se zde tak dobře daří nepřebernému množství rostlinných druhů. Střed ostrova tvoří horský masiv pokrytým tropickým lesem. Největším lákadlem ostrova je Waimea Canyon – „Grand Canyon Pacifiku", ve kterém se natáčel také filmový trhák Jurský park. Další jedinečné místo představuje Na Pali Coast. Na obou těchto přírodních skvostech Vás upoutá krása a rovněž zvuky přírody, ktré tvoří zpět ptáků a zvuky padající vody vodopádů. Letiště se nachází ve městě Lihue.

 havaj-001.jpg
 

Mám zájem o letenku na Havaj

Naši specialisté na letenky