Letecká společnost Air Mauritius

Letecká společnost Air Mauritius, která vznikla roku 1967, získává již od roku 2005 každoročně ocenění Indian Ocean´s Leading Airline pro nejlepší leteckou společnost létající do oblasti Indického oceánu. Od roku 2017 získala společnost ocenění 4* letecké společnosti dle hodnocení Skytrax. Air Mauritius provozuje jak regionální, tak i mezinárodní leteckou dopravu. Jako jeden z mála dopravců nabízí kombinaci letů – letadlo + vrtulník. Své lety operuje do 25 destinací v Evropě, Asii, Africe i Austrálii – nabízí se tak zajímavá kombinace dlouhých letů do Austrálie s přestávkou na odpočinek na Mauritiu.

Mám zájem o letenku s Air Mauritius

air-mauritius-015.jpg 
 
 

 

Nový letoun Airbus A350–900

Air Mauritius posiluje svou pozici hlavního dopravce v oblasti Indického oceánu zprovozněním nových letounů Airbus A350–900 ke svému 50. výročí. Letouny Airbus A350–900 jsou poslední generací letounů vyvinutých s nejlepším možným vybavením na palubě, např. plně rozložitelné sedadlo v business class do polohy vodorovného lůžka, prostornější a komfortnější ekonomická třída, full HD obrazovky a spojení se světem ve všech třídách. Letoun byl nasazen od 2.12.2017 na trase Paříž – Mauritius.

Airbus A350–900 přináší novou dimenzi zážitku z cestování, který cestující pocítí již při nástupu na palubu letadla. Letouny jsou vybaveny novými sedadly i novým palubním systémem zábavy, které spolu s připojením během celého trvání letu přináší bezkonkurenční komfort a pohodlí pro všechny pasažéry.

Na palubě naleznete dvě cestovní třídy, a to obchodní a ekonomickou. Celkový počet sedadel je 326. V Business Class se nachází celkem 28 sedadel v konfiguraci 1–2–1, 44 palcová obrazovka a plně rozložitelné sedadlo. Economy Class obsahuje 298 sedadel v konfiguraci 3–3–3, sedadla mají rozteč 31 a 33 palců a obrazovka pro palubní zábavu má velikost 11,6 palců.

air-mauritius-004.jpg 
 

 

Letové řády Air Mauritus

Ve spolupráci s ČSA, Air France, Austrian Airlines nebo British Airways můžete s Air Mauritius cestovat z Prahy a Vídně s přestupem v Paříži, Londýně nebo Ženevě na Mauritius a pak dále na ostrovy ReunionRodriguesMadagaskar nebo do Johannesburgu, Kapského Města, Nairobi a Durbanu nebo do Austálie (Perth). Cestující tak získávají jedinečnou příležitost navštívit ostrov Mauritius během svého letu do některého z uvedených měst.

Použitím tlačítka níže se můžete podívat na letové řády Air Mauritius do nejfrekventovanějších destinací.

 Letové řády Air Mauritius

Spojení na Mauritius z Prahy přes Dubaj

Letecká společnost Air Mauritius ve spolupráci s leteckou společností Emirates nabízí lety z Prahy, Vídně a Budapešti na Mauritius s cenou z Prahy od 19000,– CZK, z Vídně od 19500,– CZK (platí v období akčních cen) a z Budapešti od 24000,– CZK. Dostupnost cen je závislá na obsazenosti letů v požadovaných termínech.

Letové řády naleznete v sekci Letové řády výše.

 air-mauritius-009.jpg
 

 

Výhody cestování s Air Mauritius

  • Personál společnosti, stejně jako samotný ostrov Mauricius, je kosmopolitní.
  • Klidně relaxujte a posádka letadla se postará o Vaše pohodlí v průběhu celého letu.
  • Air Mauritius zajistí, aby Vaše dovolená začala už v okamžiku, kdy nastoupíte na palubu jejich letadel.
  • Denní odlety z Prahy a Vídně na Mauritius s jedním přestupem v Evropě.
  • Výborná obsluha na palubě letadel ve všech třídách. V okamžiku nástupu na palubu Vás personál přivítá s pohostinností typickou pro obyvatele ostrova Mauricius.
  • Letecká společnost Air Mauritius má výjimečné schopnosti postarat se i o větší skupiny cestujících, je flexibilní a vyhoví i nejnáročnějším požadavkům ze strany pasažérů.
  • ať už poletíte v exkluzivní Business Class se sedačkou, která se změní v pohodlnou postel, či zvolíte komfortní Economy Class, pocítíte, že Vaše dovolená začíná již na palubě letadel Air Mauritius.
 air-mauritius-007.jpg
 

 

Letecká flotila

Flotilu letecké společnosti Air Mauritius tvoří 15 moderních a bezpečných letadel typu AirbusATR a helikoptéry Bell Jet Ranger. Airbus je nasazen na střední a dálkové lety, ATR a Bell Jet Ranger operují na krátkých letech. Typy Airbusů jsou  Airbus A330-900Neo, Airbus A330-200, Airbus A350-900, Airbus A340–300, Airbus A319–100 a ATR je typu 72–500.

 

Servis na palubách Air Mauritius

Business třída Air Mauritius

Business třída letecké společnosti Air Mauritius byla na palubách letounů Airubs A340 v nedávné době kompletně renovována a cestujícím nabízí vysoký komfort s konfigurací 2–2–2 a sedačky v rozestupu 104 cm polohovatelné až téměř do vodorovného lůžka. V Business Class Airbusu A350 se nachází celkem 28 sedadel v konfiguraci 1–2–1, 44 palcová obrazovka a plně rozložitelné sedadlo až do vodorovného lůžka.

Letenka v business třídě Vám zajití přednostní odbavení na speciálních přepážkách, přístup do VIP salónků a možnost bezplatného odbavení zavazadla až do 30kg povolené váhy. Aby Vám let rychleji utekl, jistě oceníte LCD dotykový monitor s úhlopříčkou 26,5 cm a 110 V zásuvku pro použití notebooku přímo na opěrce Vaší sedačky. Samozřejmostí je výběr ze tří hlavních jídel a nabídka výběrových vín, sektů a dalších alkoholických i nealko nápojů.

air-mauritius-012.jpg 
 

 

Premium economy Air Mauritius

Letecká společnost Air Mauritius nabízí svým klientům možnost cestovat pohodlněji než v běžné ekonomické třídě a zároveň za nižší cenu než by byla cena za letenku v business třídě, jedná se o cestovní třídu Premium ekonomy nebo také Premium Voyager. Sedadlo poskytuje o 40 % větší osobní prostor oproti sedadlu v ekonomické třídě. Šíře sedadla je 48 cm a sklopit se dá až do 123°. Každý cestující má k dispozici obrazovku s úhlopříčkou 26 cm, sluchátka s funkcí redukce hluku. Cestující mají přístup k přednostním odbavovacím přepážkám a mají přednost při výstupu z letadla. V premium ekonomy mají cestující možnost přístupu k samoobslužnému bufetu a občerstvení, víno a šampaňské jsou k dispozici rovněž zdarma. Váhový limit pro odbavená zavazadla je 2×23 kg.

Třída Premium ekonomy je k dispozici pouze na letech operovaných Boeingy 777 na lince Paříž – Mauritius – Paříž. Lety jsou operovány leteckou společností Air France.

 air-mauritius-018.jpg
 

 

Ekonomická třída Air Mauritius

Nabízí standartní služby a pohodlí ekonomické třídy. Konfigurace letadla Airbus A340 v této třídě je 2–4–2, sklon sedadla činí 105° a vzdálenost mezi sedadly je 82cm. Každá sedačka je vybavena LCD dotykovou obrazovkou, občerstvit se můžete jedním ze dvou nabízených hlavních jídel, vybranými francouzskými víny a dalšími nealkoholickými nápoji.

Economy Class Airbusu A350 obsahuje 298 sedadel v konfiguraci 3–3–3, sedadla mají rozteč 31 a 33 palců a obrazovka pro palubní zábavu má velikost 11,6 palců. Občerstvení je rovněž v ceně letenky – výběr ze dvou hlavních jídel, vybraná francouzská vína a nealkoholické nápoje.

air-mauritius-014.jpg 
 

 

Cateringové služby

Tým profesionálních kuchařů pracujících na letišti připravuje až 2000 jídel denně pro všechny cestující společnosti Air Mauritius, kteří odlétají z ostrova. Z jejich kuchyně pocházejí jen ty nejlepší mauricijské a evropské speciality, které nabízejí ve všech třídách. Let s Air Maritius Vám poskytne příležitost ochutnat výborně upravené maso a rybí speciality. S letenkou Business či Economy si můžete při rezervaci své letenky, nejpozději však 36 hodin před plánovaným odletem, objednat speciální jídlo (tzv. special meal) z následujícího výběru: vegetariánské, muslimské, hinduistické, kojenecké, dětské, nízkotučné, nízkokalorické, diabetické a jiné.

air-mauritius-016.jpg 
 

 

Lety Helikoptérou Air Mauritius

Air Mauritius disponuje ve své letadlové flotile rovněž helikoptérami. Díky třem moderním strojům Bell Jet Ranger nabízí transfery z letiště do hotelu, výlety, vyhlídkové lety a filmování či fotografování ostrova z ptačí perspektivy. Zažijte krásy ostrova a pokochejte se pohledem z výšky na nedotčená pobřeží, oslnivě bílé pláže a vlnící se pole cukrové třtiny. Vyhlídkové lety je možné zakončit obědem u hotelů vybavených heliportem. Helikoptérou je možné uskutečnit tyto typy letů:

■ Okružní let – při němž můžete obdivovat krásy ostrova. Let může trvat od 15 minut až po 1 hodinu. Trasa závisí na plánované délce letu, počasí a rozmístění heliportů.
■ Transfer – kterým si lze prodloužit zážitek s prvotřídními službami Air Mauritius. Ušetříte čas, ktetý byste ztratili pozemním transferem a v hotelu budete za pár minut.
■ Heli-Lunch – představuje 1 hodinu vyhlídkového letu s dvouhodinovou pauzou na oběd v některé z restaurací nebo hotelů, které mají heliport.
■ Heli-Golf – umožňuje navštívit jedny z nejkrásnějších a nejnáročnějších golfových hřišť na ostrově Mauritius. Během pár minut jste na odpališti a můžete si užívat úžasné okolí.
■ Exkurze na letišti – aby byl Váš čas během čekání na odlet nezapomenutelný, můžete si užít prohlídku Mauritia ze vzduchu. Výlet si můžete užít i kdykoli v průběhu pobytu na Mauritiu.
■ Fotografování a filmování – veškeré uvedené možnosti letů helikoptérou jsou poskytovány s možností využít během letu video nebo fotoaparát.

 air-mauritius-019.jpg
 

 

Historie Air Mauritius

Od roku 1983 byl Air Mauritius jednou z nejvýrazněji se rozvíjejících leteckých společností na světě. V této době vlastnil pouze dvě letadla „Twin Otters“ a dva Boeingy 707. Dnes se flotila Air Mauritius skládá z helikoptér – Bell 206 Jet Ranger a letadel typu Airbus A330-900Neo, Airbus A330-200, Airbus A350-900, Airbus A340–300, Airbus A319–100 a ATR 72–500.

V roce 1972 operoval Air Mauritius jen na jediné 650 km dlouhé trase mezi Mauritiem a ostrovem Rodrigues. V roce 1977 Air Mauritius získal letadlo typu Boeing 707 a v roce 1984 zmodernizoval flotilu o Boeing 747. S tímto letadlem začal operovat na nových non-stop linkách mezi Mauritiem a Londýnem, Paříží, Římem, Zurichem, Milánem, Mnichovem a Ženevou. V roce 1988 začal lety operovat nový typ Boeingu, a to 767–200ER a o šest let později představil Air Mauritius první Airbus A340–300. Tímto činem se stal první společností na jižní polokouli, která do své flotily začlenila letoun vyznačující se nejpokročilejší technologií. V dalším období byla flotila Air Mauritius rozšířena o 4 letadla typu Airbas A340–300.

V listopadu roku 1998 zahájili Air Mauritius spolupráci s leteckou společností Air France především ve smyslu zavedení společně operovaných linek mezi Paříží a Mauriciem. Díky tomu došlo k podstatnému navýšení možných spojů z Mauritia do Paříže na letiště Charles de Gaulle. V roce 2001 Air Mauritius získal první Airbus A319–300. Tento typ letadla umožnil provozovat lety na středně dlouhých a krátkých trasách (Seychely, Reunion). Později se flotila rozrostla o letadlo typu ATR 72–500, čímž se dále navýšilo množství operovaných letů na středních trasách, především na sesterské ostrovy Reunion a Rodrigues. V roce 2002 na svých linkách do 28 destinací na čtyřech kontinentech pokryl Air Mauritius síť 150 000 km.

Ke zmiňovaným úspěchům Air Mauritius přispívá především vysoká kvalifikace personálu, spolehlivost a preciznost společnosti, stejně jako i téměř legendární obsluha na palubách letadelKvalita služeb této letecké společnosti většinou přesahuje standardy větších leteckých společností. To potvrzuje také jejich nové motto: „Aerolinie světové úrovně“.

Přejeme Vám příjemnou cestu s leteckou společností Air Mauritius.

Mám zájem o letenku s Air Mauritius

Naši specialisté na letenky